שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האו"ם ידון בגולדסטון, ישראל תדבר על חיזבאללה
  הפיצוץ שאירע בבית בדרום לבנון נפל כפרי בשל לידי ההסברה הישראלית. היא תנסה להסיט באמצעותו את תשומת הלב מהעיסוק הקדחתני שצפוי מהיום במועצת הביטחון ומועצת זכויות האדם, בדו"ח המפוקפק על אירועי "עופרת יצוקה"

  חיזבאללה בשירות ישראל? הדרג המדיני הבכיר בירושלים החליט לנצל את הפיצוץ שאירע שלשום בביתו של איש הארגון השיעי בפאתי צור, כדי להסיט את תשומת הלב הבינלאומית מדו"ח גולדסטון. לקראת שלושה ימים או יותר של דיונים בדו"ח השנוי במחלוקת, שיחלו היום (ד') במועצת הביטחון של האו"ם ויימשכו מחר או מחרתיים במועצת זכויות האדם של הארגון בז'נבה, מבקשים בישראל להפנות את הזרקור להפרות החלטה 1701 מצד חיזבאללה.

   

  האתגר הראשון של ישראל, שנאשמת לפי דו"ח גולדסטון בביצוע פשעי מלחמה במבצע "עופרת יצוקה" בעזה, יהיה היום

  במועצת הביטחון. הדיון ייערך בדרג של שגרירים - הדרג הנמוך ביותר, ובהשתתפות כל 15 החברות, שחמש מתוכן הן הקבועות. העיסוק בדו"ח ייעשה במסגרת יום הדיון החודשי הקבוע שמוקדש לענייני המזרח התיכון, יום שהוקדם לבקשת לוב מהמועד המקורי, 20 בחודש.

   

  הדיון בדו"ח גולדסטון במסגרת כללית זו הוא נחמה פורתא ללוב, הנשיאה התורנית של המועצה, שבקשתה להקדיש לו דיון נפרד נדחתה. בדיון, שבמהלכו לא צפויות להתקבל החלטות, ינכחו שגרירת ישראל באו"ם, גבריאלה שלו, והשגריר הפלסטיני.

   

  מזל"ט צה"ל תיעד את הדקות שאחרי הפיצוץ בלבנון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הדיון החשוב יותר בדו"ח ייערך כאמור בהמשך השבוע, במועצת זכויות האדם של האו"ם בז'נבה, שוויץ. ההערכה היא כי הדיון יחל ביום חמישי, במטרה להשלימו עוד לפני היציאה לחופשת סוף השבוע, וכדי להספיק לקיים הצבעה בעניין. עם זאת, קיימת אפשרות שהדיון יחל רק ביום שישי, וההצבעה על הצעת השגריר הפלסטיני, איברהים חריישה, לאמץ את מסקנות הדו"ח ולהעבירו לדיון במוסדות האחרים של האו"ם והקהילה הבינלאומית, תתקיים ביום שני הבא.

   

  "אבו מאזן נוקם בישראל על החיפזון"

  לפני כשבועיים נמנע הדיון בדו"ח, אחרי שהפלסטינים נכנעו ללחץ מצד ארה"ב וישראל, והחליטו למשוך את בקשתם לדון בו. החלטה זו הביאה לביקורת קשה בקרב הפלסטינים ובעולם הערבי על נשיא הרשות, אבו מאזן, ובעקבות זאת הוא שינה את עמדתו.

   

  כעת הוא עומד מאחורי מאמץ מרוכז לפעול בכל חזית אפשרית כדי להביא לאימוץ הדו"ח על-ידי מוסדות האו"ם והקהילה הבינלאומית. מקורות מדיניים בירושלים טענו כי בגישתו החדשה מבקש אבו מאזן לנקום בישראל על שמיהרה לדווח על "הצלחתה" למנוע את הדיון בדו"ח.

   

  בינתיים מבקשת ישראל להסיט את עיני העולם מהדיון בדו"ח לטובת ההפרות החוזרות ונשנות של החלטה 1701 מצד
  חיזבאללה. ישראל תנצל את הפיצוץ שלשום בדרום לבנון, בבית שלטענתה שימש כמחסן רקטות של הארגון השיעי. אתמול הגישה השגרירה שלו תלונה למועצת הביטחון בעניין. הרצון להבליט את ההתרחשויות בלבנון הוא גם שגרם לדרג המדיני הבכיר להחליט על העברת צילומי המזל"ט שטס מעל הבית שהתפוצץ לידי כוח יוניפי"ל והתקשורת בישראל.

   

  גורמים מדיניים דואגים לתדרך גם את התקשורת ואת הדיפלומטים הפועלים בישראל על ההפרות של החלטות האו"ם מצד סוריה וחיזבאללה. פעולות אלה נועדו בין היתר להוות משקל נגד לדו"ח גולדסטון, ולהצביע בפני הקהילה הבינלאומית על המציאות שעמה התמודדה ישראל לפני מבצע "עופרת יצוקה", ושעמה היא מתמודדת גם היום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ראש הוועדה החוקרת, ריצ'רד גולדסטון
  צילום: רויטרס
  השגרירה שלו. הגישה תלונה על חיזבאללה
  צילום: רויטרס
  אבו מאזן. מסתער בכל הכוח
  צילום: AP
  מומלצים