שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארה"ב: מעודדים לחקור את ממצאי גולדסטון
  בדיון שקיימה מועצת הביטחון של האו"ם, אמר סגן שגרירת ארצות הברית באו"ם, אלחנדרו וולף, כי לישראל יש מוסדות המסוגלים לחקור ברצינות את ממצאי דו"ח גולדסטון, "ואנחנו מעודדים אותה לעשות זאת"

  סגן שגרירת ארצות הברית באו"ם, אלחנדרו וולף, אמר הערב (יום ד') בדיון שקיימה מועצת הביטחון כי לישראל יש מוסדות המסוגלים לחקור ברצינות את ממצאי דו"ח גולדסטון, "ואנחנו מעודדים אותה לעשות זאת". מנגד, אמר כי "חמאס הוא ארגון טרור שאין לו את היכולת או הרצון לבחון את הפרת זכויות האדם".

   

  וולף חזר על העמדה האמריקנית הרשמית, ואמר כי "הדו"ח והאשמות בנוגע להפרות זכויות אדם והחוק ההומניטרי אינן עניין לפעולה של מועצת הביטחון". הוא האשים הדו"ח בכך שהוא "אינו מאוזן וממוקד בישראל".

   

  לין פסקו, עוזר מזכ"ל האו"ם לעניינים מדיניים, אמר בפתח הדיון במועצת הביטחון: "מזכ"ל האו"ם קורא לכל הצדדים לקיים חקירה פנימית מהימנה". קריאה כזו עשויה להתפרש כרוח גבית למתנגדים להעברת דו"ח גולדסטון לבית הדין הבינלאומי בהאג.

   

  שגרירת ישראל לאו"ם, פרופ' גבריאלה שלו, הבהירה את עמדתה של ישראל בנושא דו"ח גולדסטון, ותקפה בחריפות את לוב על עצם הבקשה לדון בסוגייה. "זה ניסיון להסיט את תשומת לב מועצת הביטחון מהנושאים האמייתים שעל הפרק באזורנו, ובמקום לעודד את הצדדים לדרך השלום וחידוש המו"מ הדיון מוסט לנרטיב הרסני לתהליך השלום. אם ישראל נדרשת לסיכונים נוספים למען השלום, הקהילה הבינלאומית חייבת להכיר בזכותנו להגנה עצמית".

   

  שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מליכי, האשים בדיון את ישראל ש"ביצעה מתקפה צבאית פראית". הוא טען כי המתקפה גרמה להרוגים וכי צה"ל הרס במכוון אלפי בתים, בתי ספר, מסגדים ותשתיות תעשייתיות וחקלאיות. הוא הגדיר את הדו"ח "עוד קריאת השכמה לקהילה הבינלאומית, שאסור להתעלם ממנה. על כף המאזניים נמצאים אמינות המוסדות הבינלאומיים והחוק הבינלאומי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ריצ'רד גולדסטון
  צילום: AFP
  מועצת הביטחון קיימה דיון בנושא
  צילום: שחר עזרן
  מומלצים