שתף קטע נבחר

צילום: שאול גולן

המעצר: "רבקה הספיקה לומר שהיא אוהבת אותו"

בזמן שיעקב טייטל נעצר בירושלים, בארבעה בתים נוספים הופתעו הדיירים לשמע הדפיקות שבדלת. "היינו בהלם", אמר גיסו על החיפוש שנערך בביתו. רעייתו סיפרה על המפגש החפוז בין טייטל לאשתו

שבוע לאחר שנעצר יעקב טייטל, בשכונת הר נוף שבירושלים עוד המשיכו להתרוצץ השמועות סביב האירועים המוזרים שהתרחשו באותו לילה שבו פשטו עשרות שוטרים על השכונה השקטה. בין השמועה על פלסטיני שנעצר על רקע לאומני לזאת שמדברת על מעצרים על רקע פלילי, התקשו התושבים להבין את סדר גודלו של מבצע המעצר, שהתרחש במקביל בחמישה מוקדים.

 

 

אנשים שמתגוררים בשכונת הר נוף סיפרו כי בבניין שבו נתפס טייטל קיימת דירה אחת ריקה, אשר בעליה מתגוררים בארצות-הברית. במסגרת חרושת השמועות, סיפרו התושבים זה לזה כי בדירה, שבעליה לא הגיעו לארץ במשך שנים, התגורר למעשה טייטל. תושבי הבניין, לעומת זאת, טענו כי הם מכירים את כל דייריו וכי מעולם לא ראו אדם זר להם באותה הדירה.


הבניין ברחוב שאולזון. שמועות רבות בשכונה (צילום: גיא אסיאג) 

 

בזמן המעצר בירושלים, פשטו חוקרי השב"כ והמשטרה גם על ביתו של טייטל בשבות רחל ועל בית גיסו, משה אביטן, שנפצע קשה בפיגוע ירי, ומתגורר בסמיכות לטייטל. "באמצע הלילה ב-4:00, בלי הודעה מוקדמת, שמעתי דפיקות חזקות על הדלת", סיפר אביטן. "אחי משרת בקרבי והייתי בטוח שהנורא מכל קרה ובאים לבשר לי שהוא נפגע. אבל השוטרים אמרו 'באנו לעשות חיפוש'. היינו בהלם".

 

"ביקשתי מהבת לצלם את הפשיטה"

גיסתו דסי היתה אף היא בבית, וסיפרה: "אמרתי לשוטרים 'באתם לחפש סמים'. 'את לא בכיוון', הם ענו לי. מאז שנפצע בפיגוע, סובל אביטן מליקוי ראייה חמור. "לא הבנו מה הם עושים פה והיינו בהלם. בגלל שאני מתקשה בראייה אמרתי לאשתי להסתכל טוב טוב על הבלשים ותפקח עליהם", סיפר. "ביקשתי מבתי לצלם בטלפון הנייד את מה שקורה".

 

לדברי אביטן, לא היה מדובר בחיפוש משטרתי. "השוטרים אפילו לא נכנסו לכל החדרים. בכניסה למחסן, הוא היה מנעול, ואמרתי להם 'אתם רשאים לפרוץ, אבל שברתם-שילמם' והם ויתרו על זה. באמצע החיפוש שמעתי אותם יוצאים החוצה ומשוחחים בנושא. כשהם יצאו אמרו לנו שכנים, 'הם מחפשים גם בבית של טייטל'. איש שב"כ דיבר עם אשתי והתחיל לשאול שאלות על יעקב, אז הבנו שזה קשור אליו".

 

במקביל, פשטו בלשים על בית הוריו של טייטל בביתר עילית ועל ביתה של חמותו בירושלים. לדברי קרייף, "באותה שעה הגיעו הבלשים גם לביתה של אמי בת ה-60, העירו אותה משינה וחיפשו בבית. בסיום החיפוש הם החרימו את שני המחשבים שלה".

 

לדבריה, כמה ימים אחרי שנעצר הובל טייטל מלווה בחוקרים אל ביתו להמשך חיפוש. זו הייתה הפעם הראשונה מאז נעצר בה פגש את אשתו רבקה. "היא רק הספיקה לומר לו שהיא אוהבת אותו, ואז התבקשה על-ידי החוקרים להיכנס לאחד החדרים ולהישאר שם עד סיום החיפוש", סיפרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טייטל. הודה בשורת פעולות חבלה
צילום: עופר עמרם
הרעייה רבקה. פרידה חפוזה
צילום: עופר עמרם
הבניין שבו נעצר טייטל
צילום: גיא אסיאג
בית ההורים. גם שם ביקרו השוטרים
צילום: דודי ועקנין
הבית בשבות רחל. חיפוש משטרתי
צילום: אפרת וייס
מומלצים