שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  אוטוסטרדת המידע
  האיש שהמציא מחדש את האנציקלופדיה עונה לטענות על חוסר הדיוקים בויקיפדיה ומחמיא לגרסה הישראלית. ראיון בלעדי עם ג'יימי ווילס

  ג'ימי וויילס, מייסד ויקיפדיה, מביט בהשתאות על הצמיחה בגרסה הישראלית של האינציקלופדיה החינמית ברשת. "כמה דוברי עברית כבר יש בעולם?" הוא מנסה לחשב. "בתוך שלוש שנים הקימו פה אנציקלופדיה עם כמעט 100 אלף ערכים. זו קהילה מאוד אקטיבית, וויקיפדיה הישראלית היא פרויקט ענק בהשוואה למספר האנשים שמדברים את השפה. אני מתכוון לחגוג 100 אלף ערכים במהלך הביקור".

   

  בראיון בלעדי, לרגל הגעתו לישראל לועידת הנשיא, עונה וויילס לטענות אודות חוסר הדיוקים בוויקידפיה, על הצורה שבה ערך את הערך אודותיו, ויש לו גם מסר למבקרים שטוענים שסטודנטים ותלמידים שמעתיקים מוויקיפדיה לא לומדים.

   

  וויילס: "אני לא חושב שזה עובד ככה - גם למורים יש גישה לוויקיפדיה, כך שאפשר לתפוס בקלות מקרים כאלה. צריך להבין שלדור של היום יש לו יחס שונה למידע. פעם היית שומע באוטו על משהו שקורה במומבאי ואומר 'וואו, אני לא יודע עליהם כלום, אולי אלך לספרייה ואקרא', אבל אתה לא קורא. עכשיו אתה תלך ותחפש בגוגל, ותוך דקה תדע שמומבאי היא בומביי, תקבל קצת היסטוריה ומה קורה בה היום. הרעיון של העמקה הוא רומנטי, אבל אני חושב שאנשים מקבלים ככה הרבה יותר אינפורמציה. אני חושב שבסופו של דבר זה דווקא מעודד העמקה".

   

  • הראיון המלא – בגיליון סוף השבוע של "ידיעות אחרונות"

  מומלצים