שתף קטע נבחר

הוארך מעצר החשודים בהשחתת עבדת: רצו נקמה

חסן ואחמד אל-רמאק, בני שבט עזזמה, חשודים כי גרמו לגן הלאומי נזקים בסך 10 מיליון שקל, כנקמה ברשויות על הריסת בית משפחתם. הם חשודים גם באיומים על עובדי רשות הטבע. שניים נוספים, בהם בן 17, חשודים בסיוע

בית משפט השלום בבאר-שבע האריך היום (ה') בשמונה ימים את מעצרם של חסן אל-רמאק ואחמד אל-רמאק, שניהם בני שבט אל-עזזמה הבדואי בשנות ה-20 לחייהם, החשודים בהשחתת הגן הלאומי עבדת. על פי החשד, המניע למעשים הוא הריסת בית משפחתם של החשודים על ידי הרשויות, ורצונם לנקום במדינה. השניים חשודים בין היתר גם באיומים על עובדי רשות הטבע והגנים.


שני החשודים, היום בבית המשפט (צילום: הרצל יוסף)

 

כן הוארך בחמישה ימים מעצרו של קטין בן 17, גם הוא תושב הפזורה הבדואית, החשוד במעורבות במעשים. אחיו של אחד החשודים נעצר אף הוא בחשד למעורבות באירוע,

ומעצרו הוארך אתמול בשבעה ימים. בעשרת הימים שחלפו מאז האירוע כבר נעצרו עוד כמה חשודים במעורבות במעשי הוונדלילזם, ששוחררו מחוסר ראיות.

 

במהלך הדיון בארכת המעצר היום, התברר כי כבר בימים הראשונים לחקירה היו בידי המשטרה ראיות הקושרות את שני החשודים המרכזיים לאירוע - והחקירה הסמויה שנערכה אף חיזקה את החשדות, הביאה למציאת ראיות נוספות וסללה את הדרך למעצרם לפנות בוקר, על ידי שוטרי ימ"ר נגב.

 

"מדובר באירוע שבו נעשה נזק למדינת ישראל", אמר בדיון נציג המשטרה, החוקר רנ"ג חיים. "מדובר באחד האירועים החמורים שקרו בנגב. מספר חשודים, לאחר שביתם או בית אחד מבתי משפחתם נהרס, החליטו לפגוע במדינה בדרך כזו או אחרת, הגיעו לאתר ולמספר מקומות מסביב לאתר, וגרמו נזק של למעלה מעשרה מיליון שקל".

 

"חשודים נוספים טרם נעצרו"

"מדובר בחקירה לא קלה, רגישה מאוד", הוסיף נציג המשטרה. "קיים צוות גדול של חוקרים שממשיך לאסוף ראיות נגד חשודים אלה וחשודים נוספים שטרם נעצרו".


"נזק למדינת ישראל" (צילום: אורית בורטניק, רשות הטבע והגנים)

 

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של שני החשודים ב-15 יום, על רקע החשוד לביצוע עבירות של פגיעה בשמורת טבע, פגיעה באתר לאומי, היזק לרכוש בתנאים מחמירים, קשירת קשר לביצוע פשע ופגיעה באתר עתיקות.

 

השופט נאסר אבו טהה הסכים כי קיים חשד סביר הקושר את החשודים למיוחס להם, אולם החליט להיענות רק חלקית לבקשת המשטרה, והאריך את מעצרם של השניים בשמונה ימים. לדברי השופט, "גרסתם של החשודים אינה מתיישבת עם ממצאי החקירה של המשטרה".

 

סניגוריהם של החשודים הלינו על התמהמהות המשטרה לעצור את השניים, אך השופט אבו טהה ביטל את דבריהם, ואמר כי הוא סבור שטוב עשתה המשטרה שבטרם המעצר מצאה לנכון לאסוף ראיות.

 

סנגורו של הקטין, עו"ד שמעון תורג'מן, אמר כי הגיש ערעור על החלטת השופט להאריך את מעצרו של מרשו בחמישה ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד החשודים בבית המשפט
צילום: הרצל יוסף
הנזקים בגן הלאומי
צילום: יגאל דקל
מומלצים