שתף קטע נבחר

אילן'ס: "מפסיקים למכור קפה טורקי"

לנוכח הצגתם השלילית של חיילי צה"ל בסרט הטורקי, ברשת בתי הקפה אילן'ס החליטו להפסיק למכור קפה טורקי. "זהו חרם תרבותי ואקט פטריוטי, המביע את חוסר רצוננו להזדהות עם מי שפועלים באופן כמעט אנטישמי"

רשת אילן'ס החליטה להסיר ממדפיה את הקפה הטורקי. ההחלטה נפלה היום בבוקר (ה') בעקבות המשבר הנוכחי ביחסים עם טורקיה ובמיוחד בעקבות הצגת הסרט הטורקי בו נראה חייל צה"ל יורה בילדה בת 4.

 

באילן'ס טוענים שהם יוזמים מהלך של חרם תרבותי והם מקווים להיות הראשונים אבל לא האחרונים בכך. "שכל התל-אביבים יושבי בתי הקפה, יתרמו את תרומתם בכך שלא ישתו קפה טורקי".

 

מנהלת השיווק, מיכל שטג אמרה כי "כמו כל הישראלים, גם אנו ראינו בזעזוע צילומים מבחילים של סרטים שמראים חיילי צה"ל שכביכול יורים בילדים קטנים. אנו מאמינים שכל אחד יכול לפעול בדרך שלו - וזאת הדרך הצנועה והסמלית שלנו.

 

"החלטנו נכון לעכשיו, להפסיק ולמכור את 'קפה איסטנבול', תערובת הקפה הטורקי שלנו, ואנו נמשיך בכך עד שהמצב ישתפר. נכון, זה לא חרם שיפגע כלכלית בטורקיה, זה לא החרם על "איקאה" - אבל זהו חרם תרבותי ואקט פטריוטי, המביע את חוסר רצוננו להזדהות עם מי שפועלים באופן כמעט אנטישמי. כי לפני הכל - אנחנו קודם כל ישראלים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
השלט שנתלה על דלת בית הקפה
צילום: EDK תקשורת
מומלצים