שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רה"מ על ההסתה בטורקיה: מאוכזב, לאן פניהם?
  נתניהו קיים מסיבת עיתונאים בירושלים עם ראש ממשלת ספרד, והתייחס לסדרה הטורקית שמציגה חיילים יורים בילדים פלסטינים. "איננו רווים נחת מהמגמות שאנו רואים בטורקיה זה זמן מה", אמר. "זו מדינה חשובה והקשר איתה חשוב גם לשלום"

  ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס הערב (יום ה') לסדרת הדרמה "אייריליק", המשודרת בערוץ הממלכתי בטורקיה ומציגה חיילים יורים בילדים פלסטינים, והגדיר אותה "הסתה". במסיבת עיתונאים בירושלים עם עמיתו הספרדי, חוסה לואיס ספטרו, אמר נתניהו כי הוא מאוכזב משידור הסדרה, וכי "איננו רווים נחת מהמגמות שאנו רואים בטורקיה זה זמן מה".

   

  לדברי נתניהו, "זה החל עוד בממשלה הקודמת ונמשך היום, ומעלה שאלה לאן פניה של הממשלה הטורקית. אנו מקווים שפניה לחזק את השלום ולא את הכוחות הקיצוניים, ושפניה גם לחיזוק הקשר בינינו, כי לדעתי זו מדינה חשובה והקשר איתה חשוב גם לשלום. אני מקווה שאנו לא רואים כאן שינוי יסודי לדרך בו הלכה טורקיה עד לפני שנה-שנתיים".

   

  נתניהו וספטרו, הערב בירושלים (צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ)

   

  נתניהו התייחס גם לדו"ח גולדסטון, שדיון בעניינו התקיים היום במועצת זכויות האדם של האו"ם. "אבא אבן אמר פעם על האו"ם שהם יכולים להעביר החלטה שכדור הארץ הוא שטוח. יכול להיות שזאת ההחלטה שיעבירו מחר בז'נבה, שכדור הארץ הוא שטוח. השאלה היא מה יעשו המדינות האחראיות?". לדבריו, "חשוב שהרוב האוטומטי באו"ם לא יפעל הפעם".

   

  עוד אמר בענין זה, כי "אחד המכשולים להשגת השלום הוא המאבק בטרור, שיבוא לידי ביטוי מחר בהצבעה בז'נבה. הצבעה זו יכולה לפגוע בטרור או לקדם אותו, לפגוע בשלום או לקדם אותו. הפשע היחיד של ישראל הוא שאין לה רוב אוטומטי באו"ם. אנו יודעים כמה אבסורדית ההחלטה הזאת. יצאנו מעזה עד הס"מ האחרון. אמרו לנו גם בקהילה הבינלאומית שנוכל להגן על עצמנו. אבל אלפי טילים נורו לעבר האזרחים שלנו, שאילצו אותנו לצאת למבצע בעזה. כשיצאנו למבצע עשינו מאמצים כבירים לא לפגוע באזרחים. צה"ל הוא צבא מוסרי".

   

  ספטרו: נעבוד למען השלום

  ספטרו אמר כי "מטרת ספרד בביקור הזה כפולה - לחזק את היחסים עם ישראל ולקדם את השלום. כנשיאי האיחוד האירופיים הבאים, נעבוד למען השלום, יחד עם ממשל הנשיא אובמה, וזאת מתוך אמון עם הצדדים ובוודאי עם ישראל. ההיסטוריה מלמדת אותנו ב-20 שנים

   האחרונות שיש לשים קץ לבעיות ולהשיג שלום צודק שיבטיח מצד אחד את ניצחונה של ישראל תוך מחויבות של הקהילה הבינלאומית נגד הטרור, ומהצד השני יבטיח הקמתה של מדינה פלסטינית. זה אפשרי".

   

  ספטרו התבקש להתייחס לנושא האנטישמיות בספרד, ואמר כי "בעיני האנטישמיות היא דבר נלוז. הטבח של שישה מיליון יהודים בשואה לא יישכח וייזכר לנצח. כל אנטישמיות בזויה מבחינה מוסרית ובלתי מתקבלת על הדעת. במדינה שלי הייתה אנטישמיות בתקופת הדיקטטורה של הגנרל פרנקו, שדיבר על הקשר בין היהודים והבונים החופשיים. ספרד של היום זוכרת את השואה ומזדהה עם הסבל של העם היהודי, ואתם יכולים להבין שלדעתי כל מאמר אנטישמי, וכל אמירה כזאת, הם בלתי קבילים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו וספטרו
  צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ
  מתוך הסדרה הטורקית
  מומלצים