שתף קטע נבחר

חשש בארה"ב: בן שש נסחף עם בלון, שנחת ריק

פלקון הייני, שנעדר מביתו, נראה עולה לבלון ההליום הענק במדינת קולורדו, שנסחף באוויר עשרות ק"מ. מצלמות הטלוויזיה עקבו בשידור חי אחר מעוף הבלון, שנחת אחרי שעתיים בשדה חיטה, בלי הילד. עדיין לא ברור אם נפל בדרך - או שכלל לא עלה לאוויר מלכתחילה

דרמה התחוללה אמש (יום ה') במדינת קולורדו בארצות-הברית - ובעיקר ברשתות הטלוויזיה הארציות. פלקון הייני, ילד בן שש שנעדר מביתו, נצמד ככל הנראה לבלון הליום ענק - מעין כדור פורח מתוצרת ביתית - ונסחף עמו למרחק של קילומטרים רבים. לאחר כשעתיים אזל ההליום והבלון נחת - אך הילד לא נמצא.

 

לדברי המשטרה המקומית בעיר פורט קולינס שמצפון לדנבר,

ביכולתו של הבלון, שצורתו דומה לשל צלחת מעופפת, להמריא עד לגובה שלושה ק"מ. עדיין לא ברור באילו נסיבות המריא הילד לבדו על סיפון הבלון, אך עד ראייה טען כי ראה אותו עולה עליו. מחשש לגורלו של הילד, נעשו במשך כשעתיים ארוכות מאמצים לאתר במכ"ם את הכדור, כשהוא בדרכו דרומה.

 

מחזה האימים הזה הועבר בשידור חי ברשתות הטלוויזיה בארה"ב, באמצעות מצלמות מהקרקע ומהאוויר, בעוד הכדור הפורח מתקדם כ-60 ק"מ במהירות גדולה, בגובה כ-300 מטר מעל פני הקרקע. מומחים לתעופה כיכבו בשידורים בניסיון להסביר מה ניתן לעשות כדי להצילו. מומחה אחד העריך כי הייני נשמט ברגע האחרון מהבלון שהמריא בלעדיו, וזו הסיבה למהירות העצומה שבה התקדם. אחרים הביעו חשש שהילד נבהל ונפל מהכדור בדרך.

 

משפחה של "רודפי סופות"

בסופו של דבר, איבד הבלון הליום בהדרגה, וכשעתיים לאחר ההמראה הבלתי צפויה נחת הכדור נחיתה רכה בשדה חיטה פתוח - ושירותי ההצלה הקיפו אותו במהירות. די מהר התברר לחרדתם שהילד אינו עליו, והחלו בחיפושים כדי לברר מה עלה בגורלו. החשש המרכזי הוא שהוא נפל בדרך, אך מאידך - ייתכן כי יתברר שכלל לא עלה עליו מלכתחילה.

 

על פי הדיווחים, הכדור הפורח שייך להורי הילד. האב, ריצ'רד הייני, הוגדר בתקשורת האמריקנית "ממציא תמהוני". מתברר כי הוא בנה בעצמו את הכדור הפורח, כדי להוכיח תאוריות הקשורות לכוח המשיכה של כדור הארץ.

 

עוד מתברר, כי אין זו הפעם הראשונה שסגנון ההורות הכאוטי של בני הזוג הייני נחשף לציבור האמריקני - המשפחה השתתפה כבר בסדרה "אמא מחליפה" של רשת ABC. לפי המידע המופיע באתר התוכנית, בני הזוג ריצ'רד ומאיומי הייני הם מעין משוגעים למזג אוויר, שישנים תמיד בבגדיהם כדי שיוכלו לקפוץ בכל רגע נתון ולרדוף אחר סופה שעוברת בסביבה. עוד נכתב, כי המשפחה עורכת ניסויים שונים בניסיון לאתר יצורים מהחלל החיצון.


פורסם לראשונה 15/10/2009 22:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הבלון באוויר
צילום: רויטרס
מומלצים