שתף קטע נבחר

ארה"ב רדפה אחרי בלון, הילד הסתתר בעליית גג

האמריקנים עצרו את נשימתם מחשש שפלקון הייני בן ה-6, שעלה כביכול על בלון הליום ונסחף עמו למרחק של קילומטרים רבים, נפל ממנו. אחרי שעות התברר: הוא הסתתר בקופסת קרטון במוסך

במשך כשעתיים נעתקה נשמתם של צופי הטלוויזיה בארצות הברית, שנצמדו למסך בדאגה לשלומו של פלקון הייני. רשתות הטלוויזיה, כוחות הביטחון והצופים היו בטוחים שהילד בן ה-6 נצמד לבלון הליום ענק ונסחף עמו למרחק של קילומטרים רבים.

 

אלא שלמעשה, נראה כי כל הזמן הזה הייני הסתתר בעליית הגג של המוסך בביתו, בתוך קופסת קרטון. השריף בקולורדו הפיג את חששות העיתונאים, הניף את אגודלו למעלה ואמר "הוא בטוח בביתו". הוא סיפר במסיבת עיתונאים, שחוקר בדק את הילד, וקבע כי לילד שלום.

 

אביו של הייני, סיפר מוקדם יותר כי ראה את בנו עולה על הכדור הפורח מתוצרת בית, מיד לפני שזה המריא לאוויר. טיסת הכדור נמשכה כשעתיים, והוא הגיע למרחק של 80 קילומטר מהבית. כל זאת, כשבאותה העת כוחות ההצלה מנהלים מרדף קדחתני אחרי הכדור והילד, שחשבו שנמצא עליו.

 

מחזה האימים הזה הועבר בשידור חי ברשתות הטלוויזיה בארה"ב, באמצעות מצלמות מהקרקע ומהאוויר, בעוד הכדור הפורח מתקדם כ-60 ק"מ במהירות גדולה, בגובה כ-300 מטר מעל פני הקרקע. מומחים לתעופה כיכבו בשידורים בניסיון להסביר מה ניתן לעשות כדי להצילו. מומחה אחד העריך כי הייני נשמט ברגע האחרון מהבלון שהמריא בלעדיו, וזו הסיבה למהירות העצומה שבה התקדם. אחרים הביעו חשש שהילד נבהל ונפל מהכדור בדרך.

 

ככל הנראה, הכדור הפורח שייך להורי הילד.

האב, ריצ'רד הייני, הוגדר בתקשורת האמריקנית "ממציא תמהוני". מתברר כי הוא בנה בעצמו את הכדור הפורח, כדי להוכיח תאוריות הקשורות לכוח המשיכה של כדור הארץ.

 

עוד מתברר, כי אין זו הפעם הראשונה שסגנון ההורות הכאוטי של בני הזוג הייני נחשף לציבור האמריקני - המשפחה השתתפה כבר בסדרה "אמא מחליפה" של רשת ABC. לפי המידע המופיע באתר התוכנית, בני הזוג ריצ'רד ומאיומי הייני הם מעין משוגעים למזג אוויר, שישנים תמיד בבגדיהם כדי שיוכלו לקפוץ בכל רגע נתון ולרדוף אחר סופה שעוברת בסביבה. עוד נכתב, כי המשפחה עורכת ניסויים שונים בניסיון לאתר יצורים מהחלל החיצון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הבלון שנסחף למרחקים
צילום: רויטרס
מומלצים