שתף קטע נבחר

כל המשפחה נטבחה בבית. מאיפה בא הרוצח?

סבא, סבתא, זוג הורים וילדיהם הקטנים נמצאו דקורים בדירה שרופה בראשון לציון. הדלת היתה נעולה, אך סכין טרם נמצאה. האם הסבתא או בנה רצחו את כולם והתאבדו, או שמישהו בא מבחוץ? למשטרה עדיין אין מסקנות, והתעלומה גדולה

הטבח הבלתי נתפס הוא עדיין בגדר תעלומה עבור חוקרי המשטרה - אך מתחזקת ההערכה שלא מדובר ברצח והתאבדות: מעבר לזעזוע, תמונה מאוד לא פשוטה ניצבת בפני הבלשים שמנסים לברר את נסיבות מותם של שישה בני משפחה - סבא, סבתא, אמא, אבא, ילדה ותינוק בן 4 חודשים - שנרצחו לפי החשד בדירתם בראשון לציון. כולם נמצאו הבוקר (שבת) דקורים בדירה שנשרפה.

 

מכיוון שהדירה היתה נעולה, בתחילה נראה היה כי הרוצח הוא אחד מבני המשפחה - ככל הנראה הסבתא או בנה - שהתאבד. אלא שכמה ממצאים מעלים תהיות, ובמשטרה מעריכים שיש בהחלט אפשרות שהרוצח בא מבחוץ. בין היתר, עדיין לא נמצאה סכין ששימשה לרצח, על אחת הגופות נתגלו סימני מאבק וגם העובדה שהבית הוצת מחזקת את הסברה שמישהו רצה לטשטש עקבות.

 

כוחות הכיבוי ואנשי מד"א שנכנסו לדירה הזיזו את הגופות, מה שמקשה מעט על החוקרים. "אנחנו מנסים קודם כל לשלול כניסה של מישהו מחוץ לדירה שביצע את המעשה", אמר קצין המעורב בחקירה. "נכון שעל פניו הממצאים מלמדים אחרת, אך יש כמה תהיות לגבי מצב הגופות".

 

אנשי המעבדה לזיהוי פלילי מנסים לבדוק האם מישהו נעל את הדלת מבחוץ - דבר שייחזק את ההערכה שהרוצח אינו מבני הבית. עוד ציינו במשטרה שאיש מהשכנים לא דיווח ששמע רעשים לפני המקרה.


גם מפכ"ל המשטרה הגיע לזירת הרצח (צילום: אבי מועלם)

 

הבוקר סיפר ל-ynet אחד הכבאים שהיה עד לזוועה: "בסלון היתה אחת הגופות שכולה היתה דם. התחלנו להיכנס לחדרים, ואז בכל חדר מצאנו גופות של מבוגרים ושל הילדים שהיו במיטות. הבנו מהר מאוד שהמוות שלהם לא נגרם מהשריפה, אלא שמדובר במשהו פלילי. זה היה מחזה מזעזע מאין כמוהו".

 

לפי עדויות שהגיעו למשטרה, אמש התאספו בני המשפחה על מנת לחגוג יום הולדת לילדה, שהשבוע ימלאו לה שלוש. במשטרה מנסים לדלות כל פרט אפשרי נוסף.

 ידוע כי לסב ולסבתא היתה חנות לממכר מזון, והבן עבד בפאב באשדוד. שתי קרובות שהגיעו למקום עברו תשאול, כדי לנסות ולהבין אם היו סכסוכים או דברים אחרים שהיו יכולים לרמוז על אפשרות לפגיעה. בכל מקרה, המשפחה לא היתה מוכרת לשירותי הרווחה.

 

אחד השכנים סיפר ל-ynet כי התעורר מקולות כיבוי האש. לדבריו, מדובר במשפחה רגילה לגמרי. "אנחנו לא יודעים על אירועים חריגים איתם. הם חיו את החיים שלהם בשקט. היית רואה אותם ברחוב והיו אומרים שלום. אף אחד לא חשב שיכול לקרות אסון כזה", אמר השכן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים בזירת הרצח
צילום: אבי מועלם
קרובת משפחה המומה
צילום: אבי מועלם
בדירה המפויחת
צילום: אבי מועלם
מומלצים