שתף קטע נבחר

חיזבאללה: חשפנו כבלי האזנה של ישראל

כלי תקשורת בלבנון דיווחו כי בין העיירות חולה ומייס אל-ג'בל נשמע פיצוץ, "שנגרם כתוצאה מגילוי פריצה ברשת התקשורת של חיזבאללה". לפי הדיווח נמצאו שני כבלים, אחד להאזנה ושני לשידור

חיזבאללה טוען כי חשף אמש (שבת) כבלים ששימשו את ישראל להאזנה סמוך לעיירה חולה שבדרום לבנון. כלי התקשורת בלבנון דיווחו כי בין העיירות חולה ומייס אל-ג'בל נשמע פיצוץ, "שנגרם כתוצאה מגילוי פריצה ברשת התקשורת של חיזבאללה".

 

לפי הדיווחים במקום נמצאו שני כבלים באורך של 50 מטרים כל-אחד, סמוך למוצב ישראלי בגבול הצפון. כלי התקשורת בלבנון דיווחו כי אחד הכבלים שימש לשידור והשני להאזנה. בעקבות הפיצוץ צבא לבנון וכוח יוניפי"ל הוזעקו למקום.

 

תושבים בעיירות הסמוכות למקום הפיצוץ נסו בבהלה לרחובות. עוד דווח כי בעת האירוע פתח צבא לבנון באש נגד מטוסים לעבר מזל"טים ישראלים שחגו באזור מרג'עיון.


איתור כבלי האזנה, היום בלבנון (צילום: AFP) 

 

בחודש מאי הציג מנגנון ביטחון הפנים של לבנון ציוד תקשורת מתוחכם שנמצא בבתיהם או במשרדיהם של כמה מחשודים, שנטען כי הם ריגלו לטובת ישראל. בין היתר הוצגו מכשירי ציתות, האזנה ותקשורת שהוטמנו בתוך צידניות, מטען מצברי רכב שימש לאחסון ושידור מידע וכונני פלאש ו-USB שהכילו מפות מפורטות של לבנון.

 

בנוסף, טענה לבנון בשבוע שעבר כי לפחות שני חשודים בריגול נמלטו לישראל. במקביל, הגישה לבנון תלונה באו"ם בטענה כי המרגלים פעלו למען המוסד. גורמי ביטחון לבנונים מסרו כי רוב המעצרים האחרונים התבססו על מידע שמסר הגנרל הלבנוני בדימוס, אדיב אל-עלמי, שהואשם לצד אשתו ואחיינו בריגול.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתרשמים מהנזק. לבנון היום
צילום: AFP
מומלצים