שתף קטע נבחר

dv6-1200 של HP: נייד בעיצוב פרוע

בדקנו את המחשב הנייד של HP, שאמור להחליף את המחשב השולחני שלכם ומפתיע בעיצוב מרענן. האם הביצועים שלו יהפכו אותו לבחירה כדאית?

משפחת ה-DV-6 של HP מציעה מגוון ניידי מולטימדיה בעלי יחס מעולה של עלות לתמורה. לקחנו לבדיקה את דגם ה- 1160 GE ARTIST DESIGN, שהוא אחד החזקים

בסדרה, ולטעמנו, גם היפה ביותר.

 

מבנה ועיצוב

העיצוב הגרפי על המארז הוא יוצא דופן ומרשים. לאחר עיון במידע המצורף למחשב מתברר כי הוא עוצב על ידי המעצב היפני היסקו סאקיהמה ,שזכה בתוכנית ריאליטי בתחום

העיצוב של MTV ו-HP.

 

HP הגדילו לעשות, ועיצבו את ערכת הנושא של מערכת ההפעלה בהתאם למארז, וכך מתקבלת תחושה של חבילה מושלמת ומיוחדת. גימור הלקה של המחשב מכסה את רוב שיטחו ומוסיף למראהו המעודכן והמיוחד, אך הוא דביק ונוטה לצבור סימני מריחה של אצבעות.

 

המארז עצמו איכותי. במהלך הבדיקות והשימוש לא נשמעו חריקות, ולא נוצרו עיוותים בחלקי הפלסטיק גם בעת הפעלת לחץ נקודתי.

 

מסך

מסך ה- 6-DV בגודל 15.6 אינץ', יחס מסך 16:9 ורזולוציה של 768X1366. הוא מיוצר על ידי LG, ו- HP מכנה אותו "Bright View Display". הוא מגיע עם ציפוי מבריק המשלים את מראהו העיצובי, ובכך מצטרף למגמה המשתלטת על שוק הניידים.

 

אותו ציפוי אומנם תורם, מצד אחד, לחדות ורמת תמונה משופרת, אך מצד שני גם להשתקפויות על המסך המפריעות לצפייה בזויות מסוימות. התופעה אף מחמירה מחוץ לכותלי הבית, ומול אור שמש ישיר לעיתים נמנעת אפשרות הצפייה לחלוטין.

 

זווית הצפייה ממוצעת, כנ"ל לגבי איכות וחדות התמונה בקריאת טקסט. לעומת זאת, בצפייה בסרטים המסך עושה את עבודתו נאמנה ומפיק תמונות עשירות ומדויקות.

 

ביצועים

על הנייר, המחשב מרשים במפרטו, כונן קשיח GB320, זיכרון ארבעה גיגהבייט, רמקולים מעולים ועוד ועוד. גולת הכותרת הוא כרטיס המסך מבית ATI HD4650, אשר מתחרה כרגע בשוק בכרטיס nVidia 9600 GT ואף גובר עליו, הנקודה החלשה, יחסית, היא מעבד ה-AMD Turion™ X2 Dual-Core 75 אשר אינו מהווה תחרות למעבדי אינטל מסדרת Penryn המובילים כרגע את השוק.


 

התוצאה שהתקבלה ב- 3DMark06 משקפת בבירור את היכולות של כרטיס המסך – תוצאה של קרוב ל-6000 במחשב נייד - היא יפה מאוד.

 

מעבדי AMD עשו קפיצת דרך במעבר מטכנולוגית יצור 65 ננומטר ל-45 ננומטר ושילוב יכולות מעבדי K8 ו-K7. אך עדיין, מעבדי אינטל שולטים, ללא כל עוררין, בתחום המחשבים הניידים גם בביצועים וגם מבחינת פליטת חום והספק. הבעיה העיקרית היא, כמובן, המחיר. לא נתקלנו כמעט במחשבים מיצרנים אחרים, זולת HP, שמשלבים את מעבדי ה-Turion בסדרת הניידים שלהם.

 


 

HP מנסה מצד אחד להוזיל את מחיר המחשבים, ומצד שני להראות לאינטל כי איננה "בכיסה". מי שמרוויח מהעניין הוא כמובן הצרכן.

 

את המחשב קיבלנו עם מערכת הפעלה Vista Home Edition 64bit, אשר מנעה מאיתנו להריץ בדיקות שונות עקב חוסר התאמה לתוכנות, כגון MobileMark 07,05 וכדומה. התחושה שהתקבלה עוד לפני הרצת הבדיקות, היא של כבדות ואיטיות רבה בהפעלת יישומים פשוטים.

 

מבדיקת התהליכים שרצים ברקע התברר, שחבילת התוכנות HP Media מעסיקה את המעבד ללא הפסקה עד ל-100% ומפריעה בכך לשאר היישומים. לאחר שהפסקנו את הפעלתה עם איתחול המחשב, המערכת הפכה, אומנם, ליציבה יותר, אך עדיין לא היתה מהירה כמו שקיווינו. סביר להניח כי בעיית התאימות של יישומים נוספים, המגיעים עם המחשב למערכת 64ביט, היוותה גורם משפיע על התנהגותו.

 


 

הכונן הקשיח, מבית WD בגודל 320 GB מראה ביצועים סבירים אך לא מרגשים. ניתן להאשים את HP שסיפקו כונן 5400 סל"ד ולא 7200 סל"ד, אך יש לציין כי רוב היצרנים מספקים כונני 5400, אך בגדלים קטנים יותר. הגרף תזזיתי ולא חלק עקב היישומים השונים ש- HP מספקת כחבילה עם המחשב, וככל הנראה אינם מסתדרים עם מערכת 64 ביט.

 

מקלדת, משטח מגע

המקלדת הינה סטנדרטית בעלת 105 מקשים, הכוללים מקשים נומריים בצד כדוגמת מקלדת של מחשב שולחני. ישנו שינוי מינורי במיקום כפתורי החיצים, אך מעבר לכך מדובר

במקלדת נוחה ומרשימה.

 

גימור הלקה המבריק של המחשב מופיע גם כאן, על המקלדת, ובימים חמים עלול לגרום לאצבעות ל"הידבק" למקשים – לא נעים אך גם לא כל כך נורא. משטח המגע כסוף ומבריק ונוטה להתלכלך בטביעות אצבע שומניות. לאחר שימוש הוא נראה לא "מזמין", ואת השימוש בו ניתן להשוות להעברת אצבע על מראה.

 

יש לציין כי HP הוסיפה כפתור המאפשר את ביטולו. מומלץ, מבחינה ארגונומית, להשתמש בעכבר שולחני בשימוש ממושך בכל סוגי הניידים ובמחשב הזה בפרט.

 

 

רמקולים

מי שמכיר את יצרנית הרמקולים Altec Lansing יודע, כי מוצריה איכותיים ומרשימים, גם ברמקולים סלוניים וגם ברמקולים למחשבים שולחניים. HP החליטה, שמי שרוכש מחשב מסדרת ה-DV6, ייהנה אף הוא מאותה איכות, וציידה את מחשביה ברמקולים מסדרת SRS הממוקמים מעל המקלדת. הצליל שמתקבל הוא חד וברור, ומצטיין בעיקר בצלילים הגבוהים והבינוניים.

 

סוללה

את בדיקת הסוללה נאלצנו לבצע בצורה ידנית, לאחר שלא הצלחנו להתקין את תוכנת ה- MobileMark על מערכת ההפעלה.

 

בהפעלת יישומים משרדיים ((Word, Excel etc. אינטרנט וכו', הצלחנו להפיק 200 דקות עבודה – סביר בהחלט. בצפייה בסרט DVD כאשר פרופיל הביצועים מאוזן ורמת התאורה במסך גבוהה, הספיקה הסוללה לכ-150 דקות עבודה. תוצאה נאה למחשב עם מפרט כזה, ושיפור ניכר לעומת דגמי ה-DV6 הקודמים שהיו מצוידים במעבד מהסדרה הישנה של AMD Turion .

 

חום

בזמן שימוש מתון ורגיל החום היה נמוך ולא הפריע, המאוורר פעל רוב הזמן במהירות נמוכה ולא הורגש. אולם, כאשר ניגשנו להרצת יישומים תאבי ביצועים, המחשב החל להתחמם משמעותית והמאוורר לא הפסיק לעבוד במלוא המרץ. רעש המאוורר הורגש בעת הצפייה בסרטים – אמנם לא בצורה בלתי נסבלת, אבל ישנה כאן התחושה כי HP פספסו את העובדה כי זהו מחשב למולטימדיה.

 

מה שהטריד אותנו ברוב שלבי המבחן הוא ההתחממות המאוד גבוהה של ספק הכוח החיצוני. השולחן פשוט "בער" תחתיו ונאלצנו מידי פעם לנתקו.

 

סיכום

ה-HP Pavilion dv6-1200 הוא חבילה משתלמת למי שמחפש מחשב מולטימדיה ותחליף למחשב שולחני. כרטיס המסך מאפשר לשחק במשחקים עדכניים, גם כאשר מחברים את המחשב לטלוויזיה בעזרת חיבור ה- HDMI. וכמובן, העיצוב שמבדיל את המחשב מהמתחרים, ידאג שתקבלו תגובות – לא משנה היכן תפעילו אותו.

 

 

זמן ynet: לכל הסקירות 

 

HP Pavilion dv6-1200

 

ציון:


 

יתרונות: עיצוב מרשים ויוצא דופן, אפשרויות חיבור מגוונות, כרטיס מסך איכותי, עלות ביחס לביצועים, נוחות הפעלה.

חסרונות: משטח מגע לא רגיש ומתלכלך, ביצועי מעבד, התחממות ורעש מהמאוורר בעת הרצת יישומים זוללי מעבד, השתקפויות במסך, מערכת הפעלה. 

השורה התחתונה: נאה, מרשים ומשתלם

 

מחיר: 4,900 ש"ח

 

מפרט טכני

מסך: יחס מסך :916 ורזולוציה של 768X1366

כונן קשיח: GB320

זיכרון: 4 גיגה

כרטיס מסך: ATI HD4650

מעבד: AMD Turion™ X2 Dual-Core 75

מערכת הפעלה: VISTA HOME EDITION 64bit

רמקולים: Altec Lansing

משקל: 2.94 ק"ג

ממדים: 37.85‏ ס"מ (ר‎‏‏) x‏ 25.8‏ ס"מ (ע)‏ x‏ 3.4‏ ס"מ (גובה‏ מזערי)/4.1‏ ס"מ (גובה‏ מרבי)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות tigo
מעוצב ופרוע
באדיבות tigo
בשיתוף tigo
מומלצים