שתף קטע נבחר

הפגנה בדרום ת"א: קחו את העובדים הזרים לצפון

בשכונת התקווה מחו עשרות מהתושבים על "הפגיעה בביטחון האישי" ודרשו מפעילי זכויות האדם לקחת את הזרים לצפון העיר. עוברי אורח התנגדו: "תחנת הסמים מפריעה הרבה יותר"

"קחו אותם מאיתנו": עשרות מתושבי שכונות דרום תל אביב הפגינו הערב (יום ב') בשוק התקווה, בדרישה מהממשלה לקיים את הבטחותיה ולגרש את כל העובדים הזרים הבלתי חוקיים. לאנשי הארגונים הפועלים למענם הם קראו לאמץ את המהגרים ולהעבירם לשכונות צפון העיר.

 

אחד ממארגני ההפגנה, אורן זרגרי, טוען שהמצב נעשה בלתי נסבל. "העבודות כאן נתפסות, הביטחון האישי נפגע ובנות מפחדות לצאת לרחוב", הוא אמר ל-ynet. "צריך לחזק את החוק, להוציא את העובדים הבלתי חוקיים. מי שטוען שזה בלתי מוסרי להחזירם, שייקח אותם לשכונות הפאר שלו".


מסר לגילה אלמגור (צילום: עופר עמרם)

 

רחל הררי שהגיעה להפגין אמרה: "אנחנו מדינה קטנה, ויש הרגשה שכאן זו אפריקה - מתהלכים בחגים או בשבתות. כואב לי שרמת החינוך בבתי הספר כאן יורדת, וגם רמת החיים. אני כאשה מפחדת להסתובב בלילות".

 

אך הוויכוח הציבורי בעניין בא לידי ביטוי מוחשי ברחובות שכונת התקווה. ליד ההפגנה עברו תושבים שהציגו דעה אחרת לגמרי. אופיר ויעל, בני זוג שעברו לשכונה לפני כשנה, אמרו: "תחנת הסמים שפעילה ליד הבית שלנו מפריעה הרבה יותר מהשכנים העובדים הזרים. הם לא עושים שום דבר רע. מעולם לא שמענו על אף עובד זר שגנב, הרביץ או פרץ לרכב, לעומת כל הנרקומנים והפושעים".

 

עוברת אורח אחרת שנעצרה והביטה בהפגנה, רותי גולבר משכונת יד אליהו, סיפרה שלאביה היה מטפל זר מסור במיוחד. "המפגינים ממש לא צודקים, העובדים הזרים שמגיעים לכאן לעבוד הם אנשים מדהימים. כשאבא שלי נפטר הוא בכה, ישב איתנו שבעה ובא לבקר", היא אמרה.

 

בתום ההפגנה הבטיח זרגרי כי "גל המחאה יילך ויתרחב, אנחנו לא נשתוק ולא ננוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"בנות מפחדות לצאת לרחוב"
צילום: עופר עמרם
"מרגישים שכאן זה אפריקה"
צילום: עופר עמרם
מומלצים