שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עונשו של פעיל השמאל עזרא נאווי: חודש בכלא
  נאווי, חבר ארגון "תעאיוש", נעצר לאחר שהתנגד להריסת מבנים ופחונים בלתי חוקיים בדרום הר חברון. השופטת: "חופש הביטוי אינו היתר להתפרעות, להסתה או לנקיטה באלימות"

  פעיל השמאל עזרא נאווי, שהורשע בתקיפת שוטרים ובהתפרעות במהלך הריסת מבנה לא-חוקי בדרום הר חברון, נידון הבוקר (יום ד') בבית משפט השלום בירושלים לחודש מאסר בפועל. בנוסף נידון לקנס בסך 750 שקלים וייאלץ לפצות כל אחד מהשוטרים שתקף בסכום של 500 שקלים.

    

  בגזר הדין, כתבה השופטת אילתה זיסקינד כי נאווי חרג מגבולות המותר, "חופש הביטוי אינו החופש לנהוג בדרך של התססה ונקיטת שורת צעדים המונעים, מפריעים או משבשים את עבודת המשטרה... חופש הביטוי אינו היתר להתפרעות, להסתה או לנקיטה באלימות. הדמוקרטיה אינה יכולה להתיר זאת, שאחרת אם יקרסו מערכות אכיפת החוק, תשרור אנרכיה ולא תהיה עוד דמוקרטיה ועימה חופש הביטוי".

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לדברי השופטת, "העובדה שאדם פועל בשם אידיאולוגיה כזו או אחרת תהיה צודקת ואנושית אשר תהיה אינה יכולה לשמש פטור או היתר לביצוע עבירות בשם אותה אידיאולוגיה, ולעניין זה אין להבדיל בין פעילי ימין לפעילי שמאל, דתיים או חילונים או קבוצות שונות אחרות הנמצאות במחלוקת


  עזרא נאווי בהקראת גזר הדין (צילום: אלי מנדלבאום)

   

  במהלך הקראת גזר הדין, נכנס נאווי לדברי השופטת, ואמר בציניות :"אני תוהה איפה המתורגמן לערבית שהיה אמור להיות פה, למה זימנת בזמנו מתורגמן לערבית?" הוא הסביר בשיחה עם ynet: "אם שופטת מזמנת מתורגמן לערבית למשפט שלי זה כבר אומר הכל, זה בגנים. השופטת מעדיפה להאמין לשני קציני מג"ב ששיקרו ותיאמו עדויות. כל המערכת היתה רוצה לראות אותי בכלא". את נאווי ייצגה עו"ד לאה צמל.

   

  לאחר גזר הדין, אמר: "בית המשפט מכשיר כבר שנים את הכיבוש, הם מנסים בכל מחיר לסרס אותי. השופטת לא מפחידה אותי ולא עונש המאסר של ה-30 יום. זו תעודת עניות לבית המשפט, ניסתי לעצור פעילות פושעת ובסוף אני צריך לשלם לשני שוטרים שפעלו באכזריות. זו המציאות הישראלית".

    

  נאווי, פעיל שמאל וחבר ארגון "תעאיוש", נעצר לאחר שהתנגד להריסת מבנים ופחונים בלתי חוקיים של תושבים בדואים באום אל-חיר והורשע בהסתת תושבי המקום ובגרימת התפרעות. בהכרעת דינו, קיבלה השופטת את עמדת השוטרים ופסקה שנאווי חבט בפניו של אחד מהם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עזרא נאווי. מכשירים את הכיבוש
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים