שתף קטע נבחר

שוטרים ש"היכו קלות" פלסטינים לא יועמדו לדין

שוטרי מג"ב, שתועדו מכים פלסטינים, לא יועמדו לדין פלילי כיוון ש"לא גרמו נזק של ממש". הם יועמדו לדין משמעתי

פרקליטות המדינה החליטה לסגור את תיק החקירה הפלילי נגד שוטרי מג"ב, שתועדו מכים פלסטינים. נחמה זוסמן, סגן בכיר לפרקליט המדינה, השיבה לערר שהגיש ארגון "יש דין": "אכן מדובר בהתנהגות לא נאותה. עם זאת מדובר במכות קלות ביותר שלא גרמו נזק של ממש".

 

המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן, החליט כי אין יסוד להתערב בהחלטה של המחלקה לחקירות שוטרים להעביר את העניין לבחינת יחידת המשמעת במשטרת ישראל, בצירוף המלצה להעמיד לדין משמעתי את השוטרים. בפרקליטות כתבו כי התיק יועבר בימים הקרובים אל היחידה למשמעת במשטרת ישראל, לצורך המשך טיפול.

 

בתגובה להחלטה, שלח עורך הדין מיכאל ספרד, המייצג את "יש דין", מכתב לפרקליטות בו כתב לזוסמן כי בסרטונים שצורפו לתלונת למח"ש, נראה שוטר מג"ב מכריח עציר פלסטיני להצדיע לו כמה פעמים, שוטר מג"ב מכה עציר בראשו ובעורפו, בועט בישבנו ומרים את חולצתו מספר פעמים.

 

הוא התייחס גם לטענת הפרקליטות כי מדובר במכות קלות. "תשובתך זו הדהימה אותי ואני תוהה האם עמדו לנגד עיניך, ולנגד עיניו של המשנה לפרקליט המדינה, המשמעויות החמורות של החלטתכם.

 עמדתכם מפגינה סובלנות חסרת תקדים להתעללות באנשים המצויים במשמורת על-ידי בעל סמכות, תוך שימוש באלימות והשפלות. שאלת הנזק אינה רלוונטית כלל, שהרי החוק הפלילי אוסר תקיפה ולא מתנה שהתקיפה גרמה נזק גופני כלשהו. הקביעה כי הכאת עציר איננה בגדר מעשה פלילי חמורה אף יותר מההכאה עצמה ומהווה 'קריצת עין' פסולה ומסוכנת".

 

בסיום מכתבו מבקש עו"ד ספרד לשקול מחדש ו"בכובד הראש הראוי, את החלטתכם לסגור את התיק במישור הפלילי".   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות "יש דין"
"לא נגרם נזק של ממש"
באדיבות "יש דין"
סגר את התיק. עורך הדין שי ניצן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים