שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הבמאי וים ונדרס יגיע לישראל
  הקולנוען הגרמני העומד בראש האקדמיה האירופית לקולנוע יגיע ארצה בנובמבר לפתיחת חגיגות ה-20 לבית הספר "סם שפיגל"

  בנובמבר הקרוב יחגוג בית הספר "סם שפיגל" לקולנוע ולטלוויזיה בירושלים 20 שנה להיווסדו. לרגל האירוע יגיע לישראל במאי הקולנוע הגרמני וים ונדרס, העומד בראש האקדמיה האירופית לקולנוע.

   

  ונדרס, מגדולי היוצרים שחתום בין היתר על יצירת המופת "מלאכים בשמי ברלין" וסרטים נוספים כמו "פריז, טקסס" ו"בואנה ויסטה קלאב", יעביר סדנת אמן לתלמידי בית הספר ובוגריו שתתפרש על פני שלושה ימים. במהלך הביקור יוענק לו תואר עמית של כבוד על ידי מנהל בית הספר ומייסדו, הבמאי רנן שור. עוד במסגרת אירועי חגיגות 20 השנה ל"סם שפיגל" ייארח בית הספר כנס ראשון מסוגו שיעסוק בעתידו של הקולנוע הישראלי. 


  פלרמו. החדש של ונדרס יוקרן בבכורה ישראלית במהלך ביקורו 

   

  גם הסינמטקים ברחבי הארץ יערכומחווה משלהם לונדרס עם רטרוספקטיבה של מיטב סרטיו ופרמיירה חגיגית בנוכחותו לסרטו האחרון "פלרמו שוטינג", שהיה מועמד לפרס דקל הזהב בפסטיבל קאן.

   

  "וים ונדרס אינו רק במאי גדול שמייצג את הקולנוע האירופי או מורה בעל תשוקה אדירה לקולנוע, הוא גם קשור קשר אמיץ לבית הספר ולקולנוע הישראלי", אומר רנן שור. "לפני כשבע שנים פניתי ביחד עם אנשי קולנוע נוספים לונדרס וביקשנו שיכלול את ישראל באקדמיה האירופית לקולנוע. הוא נענה להצעה ומאז ישראל היא חלק מהקולנוע האירופי ויוצרי הקולנוע הישראלים משתתפים וזוכים בפרסי האקדמיה האירופית שבראשה הוא עומד".

   

  כנס סם שפיגל, שיעסוק כאמור בחזון הקולנוע הישראלי, ייערך ב-11 בנובמבר בסינמטק ירושלים ובמשכנות שאננים. לדברי שור הרעיון להביט אל המחר של הקולנוע הישראלי קשור דווקא בהצלחותיו בהווה. "הקולנוע הישראלי נמצא עתה באחד משיאיו", אומר שור. "עלינו לפתוח דיון כיצד להפוך את העשייה הקולנועית הישראלית מגל חולף על מפת הקולנוע הבינלאומית לכזו שהיא מתמשכת וארוכת טווח".

   

  לדבריו אנשי הקולנוע הישראלי נמצאים בשלב בו ניסוח אופציות, אידיאולוגיות ותוכניות עתיד הוא חובת השעה. הכנס, הוא אומר, ייתן לראשונה במה לאישי מפתח בתעשייה להציג את מחשבותיהם על עתידו של הקולנוע הישראלי בעשור הקרוב.

   

  בין המשתתפים באירוע יהיו גם שחקנים, מפיקים, במאים, יזמים, מבקרים, אנשי רוח וחברה ובמהלכו יוקרנו סרטונים קצרים בהם ידברו נציגים בכירים מתעשיית הקולנוע העולמית על מה הם מחפשים בעשייה הקולנועית הישראלית. "חשוב לנו לדעת מה הציפיות של מקבלי החלטות שעומדים בצמתים בינלאומיים מהקולנוע הישראלי", אומר שור ומתייחס בין היתר לשווקי קופרודוקציות, מנהלי חברות הפצה ופסטיבלים מרכזיים.

   

  בין האישים שכבר צולמו לקראת האירוע יהיו גם מישל ריאק מרשת הטלוויזיה האירופית ARTE; מייקל וובר מחברת Match Factory הגרמנית שהיתה בין המשקיעים והמפיצים של הסרטים "ואלס עם בשיר" ו"עג'מי" וכן סוניה היינן, מנהלת שוק הקופרודוקציות בברלין.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ונדרס. ישוחח על יצירתו ועל הקולנוע הישראלי
  צילום: דונטה ונדרס
  לאתר ההטבות
  מומלצים