שתף קטע נבחר

החשוד ברצח אשתו תלה עצמו בבית המעצר

אמרה טמיסגין, החשוד שרצח השבוע את אשתו אורלי, שם קץ לחייו בתלייה באמצעות סדין שקשר למיטה. צוות מד"א קבע את מותו. הוא הועבר אתמול לשירות בתי הסוהר, ונכלא לבדו. זה המקרה ה-14 של התאבדות בבית סוהר השנה

שוב התאבדות מאחורי הסורגים: אמרה טמיסגין בן 35, החשוד שרצח השבוע את אשתו אורלי בדירתם בנתניה כי יצאה לעבוד, שם היום (שבת) קץ לחייו בתלייה בבית המעצר הדרים. צוות מד"א ירקון שהוזעק למקום קבע את מותו. זה המקרה ה-14 השנה שבו אסיר או עציר מתאבד.

 

טמיסגין, שאתמול הועבר מהמשטרה לשירות בתי הסוהר, נכלא לבדו. בצהריים, כך דווח לראשונה ב-ynet, התאבד בתלייה בעזרת סדין שאותו קשר למיטת קומותיים. סוהרים שהבחינו בו מיהרו להסיר מצווארו את הסדין. הם ביצעו בו החייאה והזעיקו במקביל צוות אמבולנס של מד"א ירקון.

 

הפרמדיק תומר פיין סיפר: "העציר שכב על הרצפה בתא, הסוהרים ביצעו בו החייאה. הוא היה מחוסר הכרה, ללא נשימה ומיד התחלנו בביצוע החייאה מתקדמת, שכללה תרופות, הנשמה ועיסויים. לאחר 40 דקות נאלצנו לקבוע את מותו". בעקבות ההתאבדות הוחלט בשב"ס להקים ועדת חקירה.

 

טמיסגין הכחיש בתחילת חקירתו שרצח את אשתו, וטען כי לא היה במקום בו בוצע מעשה. בהמשך החקירה שמר על זכות השתיקה. עם זאת, במשטרה אמרו שיש להם די ראיות שהיו מספיקות להעמידו לדין.

 

סנגורו, עורך הדין אבי חימי, אומר כי הופתע לשמוע מהתקשורת על התאבדות מרשו. "איש מהשב"ס או מהמשטרה לא הגיע לדווח למשפחה". הוא מתח ביקורת על ההחלטה לשים עצור במצבו של מרשו לבדו בתא ללא עצורים אחרים, "לא צריך להיות פסיכולוג כדי להבין שזה לא בסדר. חבל שאירועים כאלה של התאבדות בין כתלי הכלא ממשיכים לקרות. הגרסה האחרונה של מרשי היתה שהוא מכחיש את החשדות נגדו".

 

"הביאו אותו כמעט עירום לבית המשפט"

חימי גם מותח ביקורת על כך שלאחר המעצר, הופשט טמיסגין מכל בגדיו והולבש בחליפה של מז"פ. "מדובר בחליפה לבנה, שקופה. הביאו אותו לבית המשפט כשהוא כמעט עירום, מצב מעליב ומשפיל. מה, לא יכלו לדאוג שיקבל בגדים נורמליים?"

  

עורכת הדין ויוי חביבה ארגמן, המייצגת את החשוד ברצח בתיק האזרחי וכמו כן מייצגת את משפחת החשוד, הודיעה שהמשפחה מתכוונת להגיש תביעת נזיקין נגד שירות בתי הסוהר בגין רשלנות בעקבות ההתאבדות. "השב"ס אחראי על ביטחון האסירים. אם הוא הצליח להתאבד, אז הם לא שמרו עליו מספיק טוב. אנחנו מחכים למסקנות ועדת החקירה של השב"ס, חקירת המשטרה ותוצאות נתיחת הגופה, אם תהיה", אמרה.

 

לדברי עורכת הדין של המשפחה, "השב"ס היה צריך לקחת בחשבון שמדובר בחשוד ללא עבר פלילי, שפתאום מנתקים אותו מחיי השגרה שלו וכולאים אותו. הרשלנות זועקת לשמיים. צריך לשים לב שהמקרים האלה של התאבדות קורים בתכיפות".

 

בשנה האחרונה חלה עלייה חדה במקרי ההתאבדות, לעומת השנים הקודמות. ביום כיפור התאבד אסף גולדרינג, שהואשם ברצח בתו נעה בת ה-3, לאחר שקפץ מחומה בגובה שלושה מטרים בחצר הטיולים בכלא רימונים. הוא נפל על ראשו ומת במקום. בסוף חודש אוגוסט התאבד השחקן והבדרן דודו טופז בבית המעצר ניצן. סוהרים מצאו אותו ללא רוח חיים כשהוא תלוי על הברז במלקחת בתאו.


פורסם לראשונה 24/10/2009 14:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמרה טמיסגין
צילום: עידו ארז
שילמה בחייה. אורלי טמיסגין
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
צילום: רענן בן צור
כלא הדרים. ארכיון
צילום: רענן בן צור
מומלצים