שתף קטע נבחר

חשד: הקמב"ץ החרדי תקף אשה שלא עברה רחוב

יואל קרויס נעצר בחשד שתקף אשה חרדית וריסס אותה בגז מדמיע כי סירבה להוראתו לעבור לרחוב אחר במאה שערים. היא הגישה תלונה במשטרה, והוא נעצר וקשר עצמו לאירוע. דובר העדה החרדית: המשטרה שורפת את הפתילים האחרונים

משטרת ירושלים עצרה הערב (יום א') לחקירה את קצין המבצעים של העדה החרדית, יואל קרויס, בחשד שתקף אשה בשכונת מאה שערים לאחר שעל פי החשד סירבה להוראתו לעבור ברחוב אחר בשכונה. דובר העדה החרדית: "הרב קרויס מעולם לא הרים יד על איש".

 

מחקירת המשטרה עולה כי הקמב"ץ הבחין באישה כשהיא צועדת באחד מרחובות השכונה. הוא הורה לה לעבור לרחוב אחר, אולם כשסירבה להישמע לו ריסס את האשה בגז מדמיע, ותקף אותה. האישה לא נזקקה לטיפול רפואי,

 והגישה תלונה במשטרה נגד קרויס. הוא נעצר על ידי שוטרים שהוזעקו למקום, ובחקירתו קשר את עצמו לאירוע.

 

בעדה החרדית מתחו ביקורת קשה על מעצרו של קרויס, הנחשב לדמות בכירה ומוכרת מאוד. "חמור מאוד שהמשטרה שורפת את הפתילים האחרונים בציבור החרדים", אמר ל-ynet הרב שמואל פפנהיים, דובר העדה החרדית.

 

רבים מחברי העדה אף העלו השערות כי מעצרו של קרויס מקורו בהתנכלות של המשטרה כלפי החרדים בעקבות פעולות המחאה האחרונות בירושלים, בהן המחאה נגד פתיחת חניון קרתא ומעצרה של "האם המרעיבה". "הרב קרויס התבטא לאחרונה באופן חריף נגד תופעות מסוימות, כמו למשל נגד הדסה ואחרים. יכול להיות שזאת המטרה או הכיוון של המשטרה, אבל אני לא יודע ומקווה שזה לא נכון.

 

"בכל מקרה, אם יש תלונות ברור שצריך לחקור, אבל לקחת למעצר זה לא נכון. מדובר במעשה מאוד חמור, זה אדם שעובד מטעם העדה, הוא ידוע כאיש של פשרות וכפעיל מרכזי בקהילה. פתאום הוא נהפך להיות חשוד על דבר שברור שמעולם לא יכול היה לקחת בו חלק. הרב קרויס מעולם לא הרים יד או אבן או לקח חלק פעיל בכל אלימות מסוג שהיא", הוסיף.

 

אנשי "משמרת הצניעות" של העדה החרדית בירושלים עלו בשנים האחרונות לכותרות במסגרת מאבקם

בבתי עסק רבים שנפתחו בבירה. לפני כשנה הזהיר בד"ץ העדה החרדית את הציבור מפני מכשירי MP4, וזמן קצר אחר כך השחיתו אלמונים חנות הממוקמת בסמוך למאה שערים ומספקת את אותם מכשירים, וחלונות הראווה ושולחן התצוגה במקום נופצו כליל.

 

באותו השבוע נשרפה גם החנות "ספייס", המספקת את אותם מכשירים בבירה. כמה דקות לפני כניסת השבת הציתו אלמונים גם את מעבדת התיקונים שלה, הסמוכה לכיכר השבת. בתגובה אמר קרויס ל-ynet כי לא הוכח שאנשי משמרת הצניעות הציתו חנויות או היכו נשים, והבהיר שהארגון מתמקד בהגנה על התושבים החרדים. "ברוך השם שיש לנו את ההלכה כדי להילחם במפגעים כמו אופנה לא צנועה", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קשר עצמו לאירוע. קרויס
צילום: פיני רוזן
מומלצים