שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מתנחלים ופלסטינים יידו אבנים אלו על אלו
  קבוצת מתנחלים הגיעה לכניסה לכפר הפלסטיני קריות באזור שכם, כדי למחות על כך שצה"ל מאפשר מסיק במטעים הסמוכים, ש"נועדו לפרובוקציות". כשהגיעו, החלו הצדדים ליידות אבנים. הפלסטינים: עשרות מתנחלים גירשו חקלאים

  עימות אלים פרץ הבוקר (יום ג') בין פלסטינים למתנחלים סמוך לכפר קריות שבין שכם לרמאללה. כמה עשרות מתושבי ההתנחלויות בגוש שילה יצאו עם סגן-אלוף במיל' יאיר הירש, שנפצע בפיגוע ירי במטע הזיתים הסמוך ליישוביהם. הם צעדו לעבר הכפר, ואז החלו המתנחלים והפלסטינים ליידות אבנים אלו על אלו. איש לא נפגע, ופלסטיני שהתפרע נעצר. עם זאת, הפלסטינים אומרים כי שבעה נפצעו.

   

  המתנחלים מוחים על כך שצה"ל מאפשר להמשיך למסוק את מטעי הזיתים, בשעה שלטענת המתחלים, המטעים משמשים לפרובוקציות של פלסטינים ופעילי שמאל. משם צעדו התושבים לכיוון הכפר קריות והגיעו עד לכניסה לכפר. ההגעה לכפר היתה בתיאום עם צה"ל ובאישורו.


  עימות במטע (צילום: ועד מתיישבי בנימין)

    

  כאשר הגיעו לכניסה לכפר טענו המתנחלים כי הפלסטינים החלו ליידות לעבר אבנים. כוחות יס"מ ומג"ב שהיו במקום הפרידו בין הניצים. לטענת הצבא יידויי האבנים היו הדדיים ונמשכו מספר דקות.

   

  שגיא, שהשתתף בצעדת המתנחלים: "צעדנו באישור צה"ל, ואז הגיעה קבוצה של כ-80 פלסטינים, שירדו מכיוון הכפר קריות לעבר הצועדים, והחלו ליידות לעברנו אבנים. לא היו נפגעים. כוחות של צבא ומשטרה החלו לעצור פלסטינים". לדברי שגיא, המתנחלים לא יידו אבנים.

   

  לפלסטינים גרסה מעט שונה לאירוע. לטענתם, כ-50 מתנחלים גירשו בכוח חקלאים שמסקו את עצי הזית שלהם ליד המאחז שבות רחל. הפלסטינים הגיעו למסיק בתיאום עם הצבא ולטענתם - החיילים לא מנעו מהמתנחלים לרדוף אותם עד עד כפרם ולגרשם מהמקום. הפלסטינים דיווח על הארוע לארגון רבנים לזכויות אדם שהחל לברר את פרטי המקרה מול הצבא. 


  כוחות מג"ב חצצו בין הניצים (צילום: ועד מתיישבי בנימין)

   

  ראש מועצת קריות, עבד אל נאסר בדאווי, סיפר ל-ynet כי הפלסטינים הופתעו לגלות עשרות מתנחלים שהמתינו להם. "הגענו לאחר תיאום וגילינו עשרות מתנחלים, לא כולם מהמאחז. ברור מכמויות המתנחלים וכלי הרכב שהם הגיעו איתם כי מדובר במתנחלים שהגיעו מכל הסביבה באירוע שנראה מתוזמן. הדיבורים על מסיק שקט ועל החלטה של הצבא למנוע מהמתנחלים להפריע למסיק ולהתנכל לחקלאים, הם דיבורים שקריים. אנחנו בסך הכל הגענו אחרי תיאום עם הצד הישראלי כדי למסוק את הזיתים".

   

  בארוע אחר גילו הפלסטינים בכפר טורמוס עיא עשרות עצי זית כרותים. לא ברור מתי נכרתו העצים, שכן כניסת הפלסטינים לאדמתם לא היתה מותרת על ידי הצבא עד הבוקר כאשר היום מותרת כניסת פלסטינים למסיק.

   

  ביום שבת פרץ עימות אלים בין מתנחלים מההתנחלות ברכה לפלסטינים מהכפר הסמוך בורין, במהלכו עוכבו לחקירה שלושה מתנחלים החשודים שהתפרעו ויידו אבנים. לדברי המתנחלים, במהלך העימותים ברכס סלע, סמוך להתנחלות ברכה, נפצע בראשו ילד בן שמונה. לטענתם, כוחות מג"ב שהגיעו למקום הפעילו אלימות כלפי התושבים, והם מבטיחים "לא לעבור על כך בשתיקה".  

   

  במהלך העימות יידו הצדדים אבנים אלו על אלו. כוח של צה"ל הגיע למקום, הפריד בין הניצים והכריז על שטח צבאי סגור. שלושה מתנחלים שסירבו להתפנות הועברו לחקירת המשטרה. נסיבות הארוע נבדקות. בסוף השבוע עוכבו לחקירה חמישה פעילי שמאל ושלושה פלסטינים שביקשו לעבד אדמות בסמוע. במקום הוכרז צו שטח צבאי סגור, ומשסירבו לעזוב את האזור - נעצרו לחקירה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מתנחלים ופלסטינים יידו אבנים אלו על אלו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים