שתף קטע נבחר

הדוש של סרקוזי עלה רבע מיליון אירו ונותר יבש

התעצבנתם על הבזבוזים של אהוד ברק בפריז ? חכו שתשמעו על מעלליו של הנשיא הצרפתי: משלמי המסים האירופיים מימנו מקלחת בשווי 276 אלף אירו אשר הותקנה עבור ניקולא סרקוזי ב"גרנד פאלאס" שבפריז לרגל ועידה בינלאומית שהתקיימה במקום - אך הוא אפילו לא טרח להשתמש בה.

 

המשרד הלאומי לביקורת ספרים בצרפת חשף נתונים המתייחסים לתקופה שבה כיהנה צרפת כנשיאה התורנית של האיחוד האירופי, בין יולי לדצמבר 2008. סך ההוצאות של צרפת כנשיאת הארגון הסתכמו ב-171 מיליון אירו - הכהונה היקרה בהיסטוריה. מדינות אחרות שנשאו בתפקיד הסתפקו ב-70 עד 80 מיליון אירו.

 

המקלחת המדוברת, שהותאמה במיוחד לצרכיו של הנשיא, כללה פונקציות של מסאז'

והאזנה למוזיקה. במסגרת הוועידה שלכבודה הותקנה המקלחת, נרכש שטיח ב-90 אלף אירו ו-300 אלף אירו הושקעו ברכישת פודיום. כל הוועידה עלתה למשלם המסים האירופי 16.6 מיליון אירו.

 

העיתון הבריטי "גרדיאן" דיווח גם כי במהלך כהונתו כנשיא האיחוד, סרקוזי גרם לביטול אירוע שתוכנן להתקיים בעיר אוויאן, משום שהעדיף לישון במיטתו שבארמון האליזה. עד אז, מאות עיתונאים, פקידים של האיחוד האירופי ומשלחות רשמיות הגיעו כבר למקום האירוע או שהיו בדרכם.

 

במהלך כהונתה כנשיאה של האיחוד האירופי אירגנה צרפת 489 אירועים, ביניהם 9 ועידות, 25 פגישות במעמד שרים ו-328 סמינרים וכנסים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סרקוזי. העדיף להתקלח בבית
צילום: AFP
מומלצים