שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברק על כרזות חומש: "אירוע חמור שפגע בצה"ל"
  שר הביטחון גינה בחריפות את האקט הפוליטי שנקטו חיילי שמשון: "מערכת הביטחון לא תאפשר פעילות כזו, שמקעקעת את הדמוקרטיה ועלולה לגרום שסע"

  "אירוע חריג שפגע בצה"ל ובמדינה, ומקומו לא יכירנו במערכת הצבאית" - כך מגדיר היום (ד') שר הביטחון, אהוד ברק, את האירוע במהלכו הניפו חיילי גדוד שמשון כרזות נגד הפינוי מחומש.  

   

  "ביום חמישי האחרון נערך טקס ההשבעה המסורתי בכותל", סיפר ברק בנאום בכנסת. "שני טירונים הניפו כרזה בעלת אופי פוליטי. מערכת הביטחון לא תאפשר פעילות כזו. החיילים נשפטו ל-20 ימי מחבוש והורחקו לצמיתות מהיחידה".

   

  "אני רואה בחומרה את האירוע", אמר שר הביטחון. "לא נאפשר שימוש בצה"ל ומפקדיו לקידום עמדה פוליטית. זה מעשה חמור שמקעקע את הדמוקרטיה. מהלכים כאלה עלולים לגרום לשסע בעם. חופש

   הביטוח הוא אבן יסוד במדינה דמוקרטית - חיילים הם אזרחים, ויש להם ככאלה עמדה פוליטית. חיילים הרוצים להביע את עמדתם - זכותם להשתתף בבחירות, אבל אני קורא לכולם לגלות אחריות לאומית.

   

  "אין לערב את צה"ל בוויכוח הפוליטי, לרבות סוגיות של פינוי. יש לנו צה"ל אחד, ילדי כולנו משרתים בו בכל התפקידים. איננו יכולים להרשות לעצמנו הישנות של אירועים כאלו".

   

  "צה"ל פעל ויפעל במסגרת החוק, ומכאן סמכותו ועוצמתו", סיכם שר הביטחון. הוא קרא לח"כים "לכבד עיקרון זה ולתת לו גיבוי מלא". אשר לקריאות לקיים דיון מיוחד בנושא בוועדת חוץ וביטחון, העיר: "אני לא חושב שדיון כזה יוסיף בריאות לצה"ל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מקומו לא יכירנו: ברק
  צילום: AFP
  נגד הפינוי
  צילום: מירי צחי, באדיבות "חומש תחילה"
  מומלצים