שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אליאור חן יובא לעימות; הקורבנות: הטראומה שבה
  עורך הדין המייצג את אביהם של הילדים שנפגעו בפרשת "הרב המתעלל", סיפר בעקבות ההסגרה כי "די בהזכרת שמו של חן כדי לעורר פחד כבד". חברו של חן סיפר על המכתבים מברזיל: "הוא הכין את עצמו לקראת הסגרה ומשפט". בפרקליטות ובמשטרה מתכוננים לעימות בין החשוד ואם הילדים שנפגעו

  אליאור חן הוחזר לישראל - פצעי הקורבנות נפתחו מחדש. אמש (יום ד'), סמוך ל-21:00 הסתיימה חקירתו הראשונה של "הרב המתעלל". השוטרים ביקשו לאפשר לאליאור חן מנוחה לאחר הטיסה הארוכה לארץ וחקירתו תתחדש בשעות הבוקר. היום הוא יובא בפני שופט, שידון בבקשה להאריך את מעצרו. בפרקליטות מתכוונים ליזום עימות בין מי שהציג עצמו כ"רב" ואם הילדים שנפגעו בפרשה, שחתמה על הסדר טיעון.

   

  עו"ד דוד הלוי, המייצג את אבי הילדים שספגו לכאורה התעללות מצד חן, סיפר ל-ynet כי הם הביעו באוזני האב את חששם בעקבות ההסגרה.

  זמן קצר לאחר שחן הועבר לחקירת משטרה במגרש הרוסים בירושלים, אמר הלוי כי ההסגרה התקבלה ב"שמחה מהולה בעצב" בקרב קורבנותיו. הילדים הביעו "עצב וחשש, משום שדי בהזכרת שמו של חן כדי לעורר פחד כבד והעלאת כל הטראומות מן העבר אותן הם מבקשים לשכוח".


  אליאור חן בצאתו מהחקירה במגרש הרוסים בירושלים (צילום: גיל יוחנן) 

   

  לצד זה, השמחה נובעת בשל הידיעה כי "החל תהליך מיצוי הדין עם מי שהיה אחראי למסכת אכזרית וקשה של התעללות ברוטאלית שהותירה בהם צלקות פיזיות ונפשיות קשות ביותר".

   

  עימות בין אליאור חן לאם המתעללת

  מי שגם הביעה שביעות רצון משובו של חן ארצה, היתה עורכת הדין אשרת שהם מפרקליטות מחוז ירושלים. שהם, שתכהן כתובעת במשפט יחד עם עו"ד דניאל מור, אמרה כי "זו אחת הפרשיות הקשות ביותר שנראו בארץ. יש כאן קבוצה של אנשים שבמשך תקופה ארוכה התעללו בילדים באופן שיטתי ובאופנים קיצוניים. נגרמו חבלות מאוד קשות, כולל העובדה שיש ילד שנמצא במצב של צמח".

   

  שהם ומור הם הפרקליטים שליוו את הפרשה מתחילתה ומשמשים כתובעים במשפטם של ארבעת הנאשמים האחרים בפרשה. לדבריה, משפט הנאשמים הנוספים "עומד בפני סיום שמיעת הראיות, כולל העובדה שכל הנאשמים בפרשה העידו ואף נשמעו עדי ההגנה". היא הוסיפה, כי בתוך כחודשיים אמור להסתיים התיק ואז ייקבע מועד להכרעת הדין.

   

  היא התייחסה אף למשפטה של האם המתעללת שחתמה על הסדר טיעון של חמש שנות מאסר בתנאי שתעיד נגד חן. לדבריה, "דינה של האם לא ייגזר עד שתסיים להעיד נגד חן ועד שתמלא את כל תנאיה בעניין". בין היתר, צפוי להתקיים עימות בינה לבין חן. שהם לא חוששת מאפשרות שחן ישתוק בחקירתו: "הצטבר חומר ראיות רב ולכן הגשת כתב האישום אינה קשורה במישרין למה שיגיד חן".

   

  "חרצו את דינו לפני המשפט"

  י', חברו של אליאור חן שנחקר בתחילת הפרשה, סיפר ל-ynet כי בעקבות ההסגרה כי "אליאור מרגיש טוב. יש בידיו הוכחות שהמשטרה עשתה דברים שלא כחוק ונקווה שבית המשפט לא יהיה מוטה". לדבריו, "הוא נמצא אשם לפני שהוכחה אשמתו. מציגים מצג של שקר, חרצו את דינו לפני שהיה לו משפט. לא ראיתי קמצוץ של רצון מצד המשטרה לחקור את האמת".

   

  הוא סיפר כי היה בקשר עם חן, בשנה וחצי האחרונות. "היינו עם אליאור בקשר בזמן שהיה בברזיל וקיבלנו

  ממנו מכתבים באופן רציף. במכתביו הוא סיפר לנו שהוא בתא לבד ומקבל יחס טוב וארוחות כשרות מבית חב"ד המקומי. הוא הכין את עצמו לקראת ההסגרה ונערך למשפט".

   

  בברזיל קיבל חן סיוע מעו"ד מרדכי ציבין, המטפל בסוגיות פליליות ברחבי העולם. בהמשך, יוצג על-ידי עורכי דין מקומיים. לדברי י', חן סיפר לו כי "הוא הולך להילחם על החפות שלו. אבל אני אומר שאפילו אם יוכיח באותות ובמופתים, אף שופט היום לא יעז לדון אותו לכף זכות".

   

  י' הכיר את חן לפני כשמונה שנים בשכונת הר-נוף בירושלים. "הייתי אתו יד ביד בשמונה השנים האחרונות", סיפר. "התחלנו ללמוד יחד בשיעורי ערב בבית הכנסת, היינו עושים יחד שבתות, נוסעים יחד לקברי צדיקים. אני מכיר אותו ויכול להגיד שאין בסיס לטענות נגדו".

   

  בהכנת הידיעה השתתפו אביעד גליקמן ואפרת וייס
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חן נוחת בישראל. מצוד ארוך במיוחד
  צילום: AFP
  עו"ד ציבין. סייע לחן בברזיל
  צו ההסגרה שהוצג לחן
  צילום: גיל יוחנן
  עו"ד דוד הלוי
  מומלצים