שתף קטע נבחר

ילדים בני 11 ציירו את צלבי הקרס על בית הכנסת

שוטרים הבחינו בשלושה ילדים, שציירו צלבי קרס וכתובת ברוסית על קיר בית כנסת. במשטרת פתח-תקווה אמרו: "לילדים לא היה הסבר. ההערכה שלנו שמדובר רק בוונדליזם"

שלושה ילדים בני 11 מפתח-תקווה נתפסו "על חם", כשציירו צלבי קרס על קיר בית כנסת בעיר. הוריהם של הילדים, שאינם בגיל האחריות הפלילית, הוזמנו למשטרה והוזהרו. כך הותר היום (ה') לפרסום.

 

ביום שבת לפני כשבועיים, במהלך סיור שגרתי של שוטרי משטרת פתח-תקווה, הבחינו השוטרים בשלושה ילדים המציירים צלבי קרס על קיר בית כנסת. הם גם ציירו צלבים רגילים וכתובות בשפה הרוסית. השוטרים עצרו שני מהילדים והשלישי נמלט מהמקום.


גרפיטי שצויר באחרונה בפתח תקווה 

 

הילדים שיתפו פעולה עם החוקרים, ומסרו את פרטיו של הילד שנמלט - שהובא גם הוא לתחנה. במהלך החקירה לא הצליחו החוקרים לקשור את השלושה, לכנופיה נאו-נאצית - כמו זו שפעלה בעיר לפני מספר שנים. כיוון שמדובר בילדים שאינם בגיל האחריות הפלילית שוחררו הילדים לבתיהם, לאחר שהם והוריהם הוזהרו שלא לחזור על מעשים דומים. בנוסף, המשטרה עירבה את גורמי הרווחה בעיר.

 

ראש משרד חקירות ומודיעין במשטרת פ"ת, רב-פקד אלי סופר, אמר ל-ynet: "לילדים לא היה הסבר מדוע ציירו צלבי קרס וכתובות אחרות על הקיר. ההערכה שלנו שמדובר רק בוונדליזם. במהלך החקירה ניסינו לבדוק אם הילדים קשורים למעשים אחרים, אך התברר שלא".

 

המשטרה ניסתה גם לפענח את פירוש האותיות שנכתבו ברוסית בצורת ראשי תיבות, אך ללא הצלחה. החוקרים לא הצליחו להבין איזה מסר ניסו כותבי הכתובות להביע.

 

במהלך גביית העדות וחקירת הנושא, בדקו השוטרים האם יש קשר בין השלושה לחייל תושב פתח-תקווה - שבעבר בהיותו קטין נחשד בפעילות בכנופיה הנאו-נאצית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כתובות שצוירו באחרונה בפתח תקווה
מומלצים