שתף קטע נבחר

צילום: שאול גולן

בן הנרצח: בלי פגיעה ביהודים, טייטל היה משוחרר

עיסא מוסעף, רועה צאן מאזור חברון, נרצח לפי החשד על-ידי יעקב טייטל ב-1997. בנו סיפר ל-ynet שהוא מקווה שעכשיו "ייעשה צדק עם הכלב הזה, כדי שלא ייראה אור"

לפני עשרה ימים, נקשו לפתע שני יהודים על דלתה של משפחת מוסעף מחירבת אל דיראת, ליד יאטה שבאזור חברון. 12 שנים אחרי שאבי המשפחה, עיסא מוסעף, נרצח בעת שרעה את צאנו, בבית לא ממש הבינו שהרוצח נתפס כנראה. "זה בקושי מנחם, אבל איכשהו יש הרגשה שייתכן וייעשה צדק עם הכלב הזה", אמר ל-ynet עאיד עיסא מוסעף, בנו הבכור של עיסא, אחד משני הפלסטינים שרצח לפי החשד יעקב טייטל.

 

 

"הגיעו שני, שוחחו עם אמא שלי ולקחו תמונה של אבי. לא הייתי בבית ואמא שלי אשה זקנה, לא הבינה למי היא נותנת עדות, האם זה צבא, משטרה או סתם פעילי זכויות אדם. עכשיו אני מבין שזה היה כנראה חלק מהחקירה", סיפר הבן.

 

כעת מצפים במשפחה שייעשה צדק: "אבא שלי היה חקלאי ורועה צאן חף מפשע שמעולם לא הסתכסך עם אף אדם. כולם אהבו אותו. המתנחל הרוצח קרא לו ותוך דקות הרג אותו". לדבריו, עדים ראו שזה היה מתנחל - "אחרת היו מאשימים אחרים, ואני לא רוצה לחשוב מה היה קורה במצב הזה".

 

מוסעף היה בן 25 כשאביו נרצח. "עזרתי לפרנסה של המשפחה עד לרצח, אבל בן לילה הפכתי לראש המשפחה, לזה שצריך לדאוג לבד לחיים ולפרנסה של כולם. עד היום הנכדים, כשהם מסתכלים בתמונה של אבא אומרים 'הנה סבא שלי שאותו רצחו היהודים'. לכן אני מקווה שייעשה צדק עם מי שנפגע מהרוצח הזה. אני מקווה שלא כמו במקרים אחרים, כן יכניסו אותו לכלא ולא סתם ישקרו בעניין המאסר ויטייחו את הסיפור".

 

האב עיסא השאיר אחריו שלושה בנים, שש בנות ואשה. בנו סיפר כי המשפחה שוקלת למנות עורך דין כדי ללוות את החקירה ואולי לתבוע במקביל. "למזלנו הוא פגע גם ביהודים, אם זה לא היה קורה היו כבר משחררים אותו. אנחנו כנראה נהנה מזה שמאשימים אותו גם בניסיון לרצח יהודים, כדי שהרוצח הזה לא יראה את האור".

 

"לא היה לנו ספק שמתנחל רצח את אחי"

האני בלביסי, אחיו של נהג המונית שנרצח לפי החשד בידי טייטל, סיפר ל-ynet כי לפני חשיפת הפרשה, הזמינו אותו אנשי המשטרה למגרש הרוסים ושם מסרו לו על ההתפתחות בחקירת רצח אחיו. "הם לא חידשו לנו הרבה, כי לנו לא היה ספק שרק מתנחל רצח את אחי. הוא למד הנדסת בניין במכללת אורט ולא היו לו או לנו אויבים, לכן לא היה לנו ספק שהוא נהרג על רקע לאומני על-ידי מתנחל".

 

האח אמר שהמעצר החזיר אותו ליום הרצח. "אני נזכר איך ביום הרצח הרבה אנשי משטרה והרבה מנחמים באו הביתה, ואנחנו במשפחה היינו בהלם. לא הבנו, לא ידענו מה קורה ולא האמנו שזה קורה. סמיר היה סטודנט להנדסת בניין במכללת אורט. הוא היה בשנה השלישית וחיכינו שיסיים את השנה האחרונה כדי שיהיה הנדסאי. הוא היה חרוץ ועבד כנהג מונית למחייתו אחרי הלימודים".

 

לדבריו, לסמיר היו חמישה אחים ושלוש אחיות.

"אני החלטתי לקרוא לבן שלי על שמו וגם הייתי רוצה שאחד מהבנים שלי יהיה הנדסאי בניין כדי שנוכל בכל רגע לזכור את סמיר". האני אמר עוד כי ההתפתחות בחקירה לא מרגשת את המשפחה. "סמיר היה אחד מאלפי הרוגים פלסטינים, הוא לא שונה מאף אחד אחר". 

 

האח סיפר כי גם הוא היה קורבן לניסיון פגיעה על-ידי מתנחלים. "פעמיים בכביש מספר 1 תקפו אותי מתנחלים, זרקו עליי אבנים וכמעט הרגו אותי. הלכתי והגשתי תלונה במשטרה. האמת, הופתעתי שלאחר החקירה, יום אחרי הישראלים הזמינו אותי ואמרו לי 'בוא תזהה את המתפרעים'. הם הראו לי פרצופים של בני 70, למרות שאמרתי להם שמי שניסה לפגוע בי היו בני 18-20. כשראיתי את התמונות אמרתי להם 'מצטער שהטרחתי אתכם - תודה ולהתראות'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טייטל. "שלא ישקו ולא יטייחו"
מומלצים