שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נתניהו: "לכו להתחסן לשפעת החזירים"

  במסיבת עיתונאים הבוקר באיכילוב, חנך ראש הממשלה את החיסון לשפעת החזירים וקרא לאזרחי המדינה ללכת להתחסן. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן קבל על יחסה של התקשורת כלפי התנהלות המשרד, בעוד מנכ"ל המשרד התחסן מול המצלמות. מי מיועד להתחסן קודם, ומתי יגיעו כל החיסונים לישראל?

  "עכשיו מתחיל התפקיד הנוסף, התפקיד של האזרחים": כך אמר היום (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו, במסיבת עיתונאים שקיים עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן בבית החולים איכילוב, לרגל פתיחתו של מבצע החיסונים נגד שפעת החזירים. החל מהיום יינתנו החיסונים בבתי החולים ולצוותים הרפואיים, ומיום רביעי - לכל החולים בקבוצות הסיכון דרך קופות החולים.

    

  נתניהו אמר כי על אנשים ללכת להתחסן, "לא בריצה בהולה כי יש סדר עדיפויות, אך מי שצריך - עליו ללכת ולהתחסן". עוד ציין נתניהו כי הוא מאמין ש"נעבור את החורף הזה בשלום". מנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר איתן חי-עם, התחסן מול

   המצלמות, כמו גם שתי אחיות בכירות באיכילוב: האחות האחראית על מחלקת טיפול נמרץ ילדים, והאחות האחראית על הפגייה.

   

  כלל האוכלוסייה - רק מדצמבר

  במשרד הבריאות ציינו כי החל מסוף דצמבר יוכלו כלל האזרחים להתחסן נגד שפעת החזירים, אך בשלב הראשון החיסון מיועד לבני 3 עד 65 הסובלים ממחלות ריאה כרוניות, מחלות לב וכלי דם (לא כולל יתר לחץ דם), חולי סוכרת, חולים במחלת כליות כרונית וחולים הסובלים מדיכוי של מערכת החיסון (חולי סרטן, נשאי HIV ומושתלים). להערכת משרד הבריאות, 750 אלף איש שייכים לקבוצות הסיכון והם קבוצת היעד הראשונה. עם זאת, ההערכה היא שעד סוף דצמבר יהיו בארץ 2.3 מיליון מנות חיסון.


  מתחסנים מול המצלמות (צילום: עמוס בן גרשום)

   

  ד"ר איתן חי-עם פירט מעט על החיסונים: "קנינו את אותו חיסון משתי חברות שונות מתוך תפיסה לוגיסטית לא לקנות רק מחברה אחרת". עוד הבהיר כי אין בין החיסונים כל הבדל, וכי "חיסון נוסף ללא חומר שנקרא "אדג'ובנט", נקנה מתוך משנה

   זהירות ומיועד לחיסון נשים הרות וילדים מתחת לגיל שלוש".

   

  עלייה דרמטית בשיעורי התמותה בעולם

  עוד עדכן מנכ"ל משרד הבריאות כי בשבוע האחרון נרשמה עלייה דרמטית בנתוני התמותה משפעת החזירים בעולם. בשבוע האחרון נפטרו 20 ילדים בארה"ב משפעת החזירים, ובאנגליה נרשמה עלייה של 50% במספר החולים. עוד צוין כי אין עלייה בחומרת המחלה, אך היא מדבקת פי ארבע משפעת עונתית.

   

  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן קבל על יחסה של התקשורת כלפי משרדו ואמר כי "החיסונים הם חיסונים טובים, משרד הבריאות זהיר מאוד ועשה את כל הבדיקות נדרשות. בתחילת הדרך היו טענות למה לא דאגנו בזמן לחיסון, בסוף הדרך היו טענות למה צריך חיסונים. אם צריך לקבל על הראש, מה זה משנה, זו דרכו של עולם". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "נעבור את החורף בשלום". נתניהו, היום
  צילום: עמוס בן גרשום
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים