שתף קטע נבחר

"התינוק הסתכל עלי והזכיר את אביו. הרגתי אותו"

לידי ynet הגיעו פרטים נוספים על ליל הזוועה בבית משפחת אושרנקו, בעקבות חקירת הרוצח דמיאן קרליק. במשך כל מסע הנקם עטה גרב ניילון על פניו, אך הסיר אותו לפני הרצח האחרון, של דמיטרי, "כדי שהפנים שלי יהיו התמונה האחרונה בחיים שלו"

"התינוק הסתכל עליי, הוא הזכיר לי את אבא שלו - אז הרגתי אותו". את המשפט המצמרר הזה אמר דמיאן קרליק לחוקרי המשטרה של ימ"ר מרכז, שלא נשארו אדישים וביקשו ממנו פעם אחר פעם לחזור על כך. במילים אלה בחר החשוד ברצח המזעזע בבית משפחת אושרנקו, כדי להצדיק את דקירתו למוות של נתנאל אושרנקו בן השלושה חודשים - אחרי שכבר רצח באותו הלילה את סבתו לודמילה, את אמו טטיאנה, את סבו אדוארד ואת אחותו רויטל, וזמן קצר לפני שחתם את ליל הזוועה ברציחתו של אביו דמיטרי.

   

 

ככל שנוקפות השעות מאז הותר הפענוח לפרסום, הולכים ומתבררים עוד ועוד פרטים על הרצח המזוויע. בין היתר, במסיבת העיתונאים שערכה המשטרה עם פרסום הפרטים, סיפר מפקד מחוז המרכז, ניצב נסים מור, כי בעת השחזור קרליק כרע ברך מול מיטת התינוק נתנאל בעת השחזור, כמעין בקשת מחילה. "אין על כך מחילה", הבהיר ניצב מור.


כלי הרצח לא נמצא - וקרליק צייר את הסכין לחוקרים

 

פרטים נוספים סיפק קרליק עצמו. אחרי שנשבר בחקירה והסכים להודות, הוא פתח את סגור לבו ונתן לחוקרים צוהר לתוך מוחו המעוות והאכזרי. רק אז הבינו כמה עמוקה היתה השנאה שחש כלפי מעסיקיו לשעבר, בני משפחת אושרנקו, ובאילו אמצעים מחרידים נקט כדי לנקום את נקמתו. בין היתר התברר, כי עיקר רגשותיו הקשים ביותר היו כלפי דמיטרי, בו ראה מעין מתחרה, שגרם בסופו של דבר לפיטוריו מהמסעדה.

 

"דמיטרי התחנן על חייו"

בליל הרצח, עטה קרליק על ראשו גרב ניילון לפני שנכנס לדירה. ראשונה רצח את הסבתא, באמצעות סכין טבחים גדולה, ומיד אחר כך שיגר את "הפתיון" לבתה, באמצעות הטלפון הנייד שלה: "טטיאנה, תבואי יותר מוקדם אצל רושל כי נראה לי חום, את לא מתקשרת להעיר", סימס לה. עם הגעתה, ב-5:10, רצח אותה באותו סכין.


קרליק ואושרנקו האב בתקופה שבה עבד כרב מלצרים

 

לאחר שרצח גם את הסבא, התעוררו הילדים - והוא פנה אליהם. את התינוק בחר לחנוק בידיו, אך זה לא הספיק לו - ולאחר שכבר מת,

דקר את גופתו באמצעות הסכין עשרות פעמים באכזריות אין קץ. את הסכין עצמה, אגב, לא מצאו החוקרים, אך קרליק צייר אותה בחקירתו, והסביר מאיזה סוג היא היתה.

 

ב-05:28 שלח דמיטרי מסרון לרעייתו עם השאלה "מה קורה?", קרליק לא התבלבל, ושלח בתשובה: "הכל אוקיי, אל תאחר". דמיטרי סיים את עבודתו, וב-05:38 הגיע לדירה. זו הייתה נקודת הסיום הדרמטית של ליל הזוועות. "כשהוא הגיע, הורדתי את גרב הניילון מהפנים כדי שהוא יראה אותי", סיפר קרליק לחוקרים. "רציתי שאלו יהיו התמונות האחרונות בחיים שלו". לדבריו, דמיטרי התחנן על חייו, לפני שחיסל אותו.

 

בא כוחו של קרליק, עו"ד אורי קינן מהסניגוריה הציבורית, אמר בתגובה לחשדות שפרסמה המשטרה, כי "אני לא מתייחס למסיבות עיתונאים כל עוד החקירה נמשכת. לכשיגיע כתב האישום ונראה את הראיות, נוכל לדעת בדיוק מה יש למשטרה כנגד החשוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרליק משחזר. צייר את הסכין
צילום: אבי מועלם
צילום: אבי מועלם
נתנאל התינוק עם הסבתא לודמילה
צילום: אבי מועלם
חדר הילדים, לאחר הרצח
הבגדים שקרליק השאיר בזירה
ניצב מור. אין מחילה
צילום: שאול גולן
מומלצים