שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם

המפכ"ל על הטבח: לא נחזה באירוע כזה בקרוב

רב-ניצב דודי כהן התייחס לפענוח הטבח במשפחת אושרנקו, ואמר כי "רצח של שלושה דורות לא זכור לי, ולכן המשטרה רתמה את אחת היחידות הטובות שלה". הוא שיבח גם את מעצרו של יעקב טייטל, ואמר: "זה מחבל במלוא מובן המילה". לדבריו לא ידוע לו על "טייטלים" נוספים, אך יש להיערך לכך שיש כאלה

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, קיים הערב (יום ב') מסיבת עיתונאים שבה התייחס לשתי הפרשות שפענוחן נחשף ביומיים האחרונים - הטרוריסט היהודי יעקב טייטל והטבח במשפחת אושרנקו. הוא אמר כי רצח מזעזע כמו זה של משפחת אושרנקו לא זכור לו, ולדעתו גם לא יישנה בקרוב. גם במקרה של טייטל אמר כי לא ידוע לו על קיצונים נוספים מסוגו, אך הבהיר שיש להיערך לאפשרות שיש כאלה.

 

האלימות נחשפת - הסיקור המלא ב-ynet:

 

המפכ"ל אמר כי מעצרו של דמיאן קרליק, החשוד ברצח בני המשפחה בראשון לציון, הוא הישג גדול של משטרת ישראל.

"כשביקרתי בזירה ואת שוטרי ימ"ר מרכז, הבנתי שאנו חייבים להביא לגילוי מהיר, ואכן הגילוי היה מהיר בכל קנה מידה מקצועי", אמר. הוא הוסיף כי הוא "גאה להיות מפכ"ל של שוטרים כאלה".

 

הבוקר הותר לפרסום כי הטבח הבלתי נתפש של ששת בני המשפחה - בהם פעוטה בת שלוש ותינוק בן ארבעה חודשים - בוצע על פי החשד בידי קרליק. המשטרה חושדת כי המניע למעשה היה פיטוריו בטונים צורמים מהמסעדה של דמיטרי אושרנקו, ושמועות על רומן שניהלה כביכול אשתו של קרליק עם סב המשפחה, שנרצח אף הוא. בעוד קרליק ורעייתו נופשים בדרום, פרצו החוקרים למכוניתם ונטלו דגימת דנ"א - שתאמה לדם שנמצא על חולצה שנמצאה בזירת הרצח. הם נעצרו, נשברו בחקירה, ושיחזרו את המעשה. 

 

רב-ניצב כהן התייחס לחומרת המעשה, ואמר כי הוא אינו זוכר אירוע חמור שכזה ב-20 שנים האחרונות. "רצח של שלושה דורות לא זכור לי, ולכן משטרת ישראל רתמה את אחת היחידות הטובות שלה".

 

הוא הוסיף כי "אני לא סבור שזה משקף. זה אירוע בודד, ואני לא חושב שנחזה באירועים כאלה בזמן הקרוב. זה אירוע בודד שאינו משקף את רמת האלימות בישראל". בעניין העונש האפשרי לחשוד ברצח אמר המפכ"ל, "אני לא בעד עונש מוות".

 

מעצר טייטל: שב"כ והמשטרה יפיקו לקחים

כהן התייחס גם למעצרו של יעקב טייטל, החשוד שרצח שני פלסטינים והניח שורה של מטעני חבלה במשך יותר מעשור.

"אמנם מדובר באדם בודד, אבל מבחינתי זה מחבל במלוא מובן המילה. אדם שאסף נשק וביצע שני מקרי רצח - יש להתייחס לזה כמו למחבל. זה אירוע חמור שנמשך מספר שנים".

 

כאשר נשאל מפכ"ל המשטרה אם ידוע לו על "טייטלים" נוספים, אמר: "לי לא מוכרים טייטלים כאלה. יכול להיות שיש, יכול להיות שיצוצו, וצריך להיערך בהתאם". בתשובה על השאלה מדוע לקח כל כך הרבה זמן לעצור את טייטל, אמר רב-ניצב כהן: "כולנו נצטרך להפיק לקחים, גם השב"כ וגם המשטרה".

 

אתמול בערב הותר לפרסום כי טייטל, תושב ההתנחלות שבות רחל, חשוד שרצח בשנת 1997 שני פלסטינים, ובשנים שלאחר מכן הניח שבעה מטעני חבלה נגד גורמים שונים, בהם גם שוטרים. על פי החשד, הוא שהניח גם את מטען החבלה שהתפוצץ בפתח ביתו של פרופ' זאב שטרנהל. בין השאר, נבדקה האפשרות שהיה לו קשר לאירוע הירי בבר-נוער בתל-אביב, אחרי שנתפס תולה בירושלים כרוזים בגנות הקהילה ההומו-לסבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כהן. "זה לא משקף"
צילום: גיל יוחנן
הרוצח והנרצח. תמונה מימי המסעדה
מומלצים