שתף קטע נבחר

הרב פרץ: "רצח אושרנקו - בגלל העלאת הגויים"

שעות אחרי פיענוח רצח משפחת אושרנקו, אומר רבה של רעננה ושר הפנים לשעבר מטעם ש"ס, יצחק פרץ, כי הזהיר מפני העלאת לא יהודים מרוסיה - "ראיתי הכל מראש, אמרתי שזאת תהיה בכייה לדורות. יש פה רוצחים ואנטישמים שרודפים יהודים במדינת ישראל"

רצח ששת בני משפחת אושרנקו הוא תוצאה של העלאת לא-יהודים מארצות ברית המועצות לשעבר במסגרת גל העלייה הגדול של שנות התשעים - כך טוען הרב יצחק פרץ, לשעבר יו"ר תנועת ש"ס ושר הפנים והקליטה וכיום רב העיר רעננה. הוא התבטא היום (ב') בעניין, בעקבות פענוח הפרשה ופרסום זהותו של החשוד במעשה, דמיאן קרליק - שעלה לארץ ב-2004, ואמר: "הזהרתי שהעלאת הגויים מרוסיה תיצור בעיות קשות מאוד שאי אפשר יהיה להתמודד איתם".

 

בראיון לאתר "חרדים" טען פרץ: "ראיתי הכול מראש, אמרתי שזאת תהיה בכייה לדורות ... לצערי הרב, הייתי כקול קורא במדבר". עוד הוסיף: "יש פה רוצחים, יש פה אנשים אנטישמיים שרודפים יהודים - במדינת ישראל. לצערנו הרב אין כיום מה לומר אלא שאנחנו קוצרים את פרי הבאושים של חולשת הדעת שתקפה אז את מדינת ישראל - ראשיה, שריה ויועציה".

  

הרב יצחק פרץ מספר כיצד יצא בשנת 1985 לברית המועצות כשר הפנים הישראלי, וכבר אז הזהיר את היהודים שם מפני עליית גויים ארצה. "קמה סערה גדולה בארץ, ראש הממשלה דאז יצחק שמיר התקשר אליי לרוסיה, ובמשך 25 דקות ניסה לשכנע אותי לחזור בי מדבריי", הוא משחזר, "שמיר הציע לי לומר שדבריי לגבי הגויים הוצאו מהקשרם, אבל אמרתי לו שאלו העובדות ואני לא אכחיש אותם".

 

"ביקשתי מראש הממשלה לשנות את חוק השבות"

רבה של רעננה מגלה כי אף ביקש מראש הממשלה לשנות את חוק השבות כך שלא יאפשר את העלאתם של מי שאינם יהודים על פי ההלכה, אך נדחה על ידי שמיר. התוצאה: "ילדים גויים למהדרין עלו לכאן רק בגלל שהסבא היה יהודי". כעת הוא סבור שאם אזהרותיו היו נשמעות, לא היינו מגיעים לנורמות הפשע שחלק מציבור העולים הביא איתו ארצה.

 

לדברי פרץ, התקשורת יצאה בתקופה ההיא ל"מלחמת עולם" נגדו בגלל עמדותיו והוא לא תמיד זכה לגיבוי מחברי הכנסת הדתיים. "מאז ומתמיד היו שרים וח"כים שלא טובת המדינה עומדת מול עיניהם אלא טובתם האישית והכותרות בעיתונים", הוא מסביר, "העם לא תמיד מודע לכך, אבל הייתי שר ואני מכיר את זה".

 

ומה עושים עם העולים הלא יהודים שכבר חיים בישראל? "חשוב לדאוג שיהיה גיור הלכתי ולא לעשות גיור סיטונאי", ממליץ השר לשעבר שהתפטר מתפקידו כדי שלא להכיר בגיור רפורמי כפסיקת בג"ץ. את שר הפנים דהיום, אלי ישי, המתעקש לגרש את ילדי העובדים הזרים הלא חוקיים, הוא רואה כממשיך דרכו לעניין זה: "אני תומך בו ומחזק אותו. זו טובת עם ישראל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יצחק פרץ
צילום: לע"מ
דמיאן קרליק
מומלצים