שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  75% מרופאי הכללית: נתחסן לשפעת חזירים

  מפחדים מהחיסון לשפעת החזירים? הרופאים שלכם לא. סקר פנימי שערכה הכללית בקרב רופאי המשפחה שלה, גילה היענות יוצאת דופן להתחסן נגד שפעת החזירים. מנכ"ל משרד הבריאות: "צוותים רפואיים מהווים דוגמא לציבור. אתערב אישית במקומות שבהם לא מתחסנים מספיק"

  היענות יוצאת דופן להתחסן נגד שפעת החזירים בקרב רופאי המשפחה של הכללית: בסקר פנימי שערכה הקופה בקרב 1,100 רופאי משפחה, השיבו 75% מהם שיסכימו להתחסן. צוותים רפואיים מהווים את אחת מקבוצות היעד הראשונות שיחוסנו נגד שפעת החזירים, אך סקרים לאורך השנים מראים כי דווקא בקבוצה זו, שיעורי ההיענות נמוכים בדרך כלל, ורק 20-30 אחוזים מהצוות הרפואי אכן מתחסנים.

   

  מהסקר עולה עוד כי כ-60% מבין הרופאים שלא התחסנו בשנה שעברה כנגד שפעת עונתית, מעוניינים להתחסן השנה נגד שפעת החזירים. 98% מהרופאים שהתחסנו בשנה שעברה כנגד שפעת עונתית, ענו כי הם מתכוונים להתחסן גם השנה, ומרביתם יתחסנו גם נגד שפעת חזירים.  

   

  "בהשוואה לחו"ל - ההיענות גבוהה"

  ד"ר רן בליצר, מנהל המחלקה לתכנון מדיניות בריאות בכללית ויוזם הסקר, אמר כי "הסקר מלמד כי הנכונות הגבוהה להתחסן קיימת גם בקרב רופאים שבאופן מסורתי לא היו מבין תומכי החיסון. גם בהשוואה לעמיתיהם בחו"ל שיעור הנכונות  של הרופאים הישראלים הוא גבוה. סקרים שנערכו בעולם בקרב צוותים רפואיים מראים כי רק מחציתם מעוניינים להתחסן כנגד שפעת החזירים".  

   

  ד"ר גיורא ורבר, סגן ראש אגף רפואה בקהילה בכללית, הוסיף כי "להתחסנות של צוותים רפואיים ישנה חשיבות רבה גם כהגנה על בריאותם כמי שחשופים לתחלואה, להגנה על בני משפחתם שעשויים להדבק מהם, ולמניעת הסיכון שידביקו את מטופליהם המצויים בסיכון גבוה לסיבוכים. בנוסף, נכונות זו חשובה בהיותם דוגמא אישית לציבור הרחב".

   

  אתמול (ב') החל מבצע החיסונים לשפעת החזירים בבתי החולים, במסגרתו יתחסנו אנשי צוות רפואי וחולים בקבוצות הסיכון המאושפזים בבתי החולים. מחר (ד') יחל מתן החיסון לכל החולים

   בקבוצות הסיכון דרך קופות החולים. ד"ר רוני גמזו, מנהל בית החולים הכללי באיכילוב, ציין אתמול כי החיסון של 6,000 עובדי איכילוב מהווה אתגר. "אנחנו מנהלים את מבצע החיסונים כמו מבצע צבאי", סיפר. "לכל חבר בהנהלת בית החולים יש מגזר בבית החולים שעליו הוא אחראי. במעגל הראשון אנחנו פועלים לחסן כ-2,000 עובדים ששייכים למחלקות היותר אינטנסיביות. אנחנו מצפים שתוך חודש נחסן כחצי מעובדי בית החולים ומקווים שנעמוד בזה".  

   

  מנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר איתן חי-עם, ציין כי הוא מתכוון לעקוב אחר היקף ההתחסנות בבתי החולים. "אנשי רפואה מהווים מודל לחיקוי ואנחנו פועלים לחסן כל מי שעובד ומצא בבית החולים. בכוונתי לקבל יום יום נתונים בנושא מבתי החולים, ולהתעסק ברמה האישית במקום שבו לא יחוסנו מספיק".  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  היענות גבוהה מהרגיל לחיסון
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  "לכו להתחסן". נתניהו, אתמול
  צילום: עמוס בן גרשום
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים