שתף קטע נבחר

איילון לשגרירים הזרים: דו"ח גולדסטון פוגע בכולם

סגן השר החוץ ומנכ"ל המשרד קראו לשגרירים הזרים להצביע נגד הדו"ח בעצרת הכללית מחר. "הדו"ח פוגע בכל מדינה דמוקרטית השוחרת שלום ומתמודדת עם הטרור", אמר איילון

מאמץ ישראלי אחרון נגד דו"ח גולדסטון , לקראת הדיון הצפוי להתקיים מחר בעצרת הכללית של האו"ם: סגן שר החוץ, דני איילון, כינס הערב (יום ג') את שגרירי המדינות הזרות בישראל והבהיר להם את עמדתה של ישראל בנוגע לדו"ח, אך על פי הרושם שהתקבל בדרג המדיני בירושלים - הסיכוי שהאו"ם יצביע עם ישראל לא גדול.

 

 

איילון ומנכ"ל משרד החוץ, יוסי גל, קראו לשגרירים להצביע נגד הדו"ח בעצרת הכללית. "הדו"ח הזה פוגע לא רק בישראל, אלא בכל מדינה דמוקרטית השוחרת שלום ומתמודדת עם הטרור. ישראל לא תעמוד מהצד בזמן שהפלסטינים עושים מניפולציות ומשתמשים במוסדות הבינלאומיים, במטרה לנגח ולפגוע בה. האבסורד הוא שמצד אחד הפלסטינים מבקשים מחוות מישראל, ומצד שני פועלים נגדה בכל מסגרת אפשרית. דבר זה חייב להיעצר".

 

במקביל, פועל צוות משפטי בניסיון לבלום את הסחף בתביעות נגד אישים ובכירי מערכת הביטחון בחו"ל. מדובר בחזית מקבילה, שאינה נפרדת מהדיון מחר באו"ם. ככל שמוסדות בינלאומיים נוספים ובעיקר אם וכאשר מועצת הביטחון תצטרף לאימוץ דו"ח גולדסטון ומסקנותיו, תמצא ישראל עצמה בבעיה חמורה יותר בזירה המשפטית. כבר היום נאלצים רבים מאישי הממשל הנוכחי והקודם לקבל המלצה האם לנסוע לחו"ל - על רקע התביעות שכבר הוגשו בבריטניה ובספרד.

 

בשבוע הבא צפוי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון, אהוד ברק, ושר ההסברה, יולי אדלשטיין, לצאת לארצות-הברית, שם בין היתר יעסקו בדו"ח גולדסטון ובהשלכותיו. בשלב זה, למרות תמיכה ניכרת במערב נדמה שהרוב של מדינות הקהילה הבינלאומית, שמושתת בעיקרו על מדינות ערב, מדינות שנכללו בעבר בחזית הסירוב, נוטה לטובת הפלסטינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איילון. בקשה מהשגרירים
צילום: רויטרס
מומלצים