שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קרייזלר לא תשווק באירופה - אבל כן בישראל

  כפי שדיווחנו השבוע, פיאט מודיעה על שינויים דרמטיים במדיניות השיווק של קרייזלר מחוץ לאמריקה. החדשות החשובות במיוחד: דגמי קרייזלר ודודג' לא ישווקו יותר באירופה. היבואנית המקומית, מכשירי תנועה: בישראל לא יהיו שינויים כלל. יבואנית פיאט לישראל, חברת סמל"ת: "אנחנו עדיין לומדים את הנושא"

  פיאט האיטלקית אוחזת במושכות, וקרייזלר האמריקאית נאלצת לבצע שינוי דרמטי באסטרטגיית השיווק. מכוניות דודג' וקרייזלר לא ישווקו יותר באירופה תחת המותג האמריקני, אלא עם סמלי פיאט, אלפא רומיאו ולנצ'יה ובשינויי עיצוב קלים. מנגד, פיאט תרוויח דגמים חדשים עבור השוק האירופי, בעיקר בפלחי המשפחתיות ומכוניות הסאלון.

   

  • קרייזלר יוצאת לדרך חדשה תחת הנהלת פיאט

   

  מה יקרה בישראל?

  בחברת מכשירי תנועה, יבואנית קרייזלר לישראל, מוסרים ל-ynet כי לא צפויים שינויים מבחינת המותגים שיוצעו אצלנו. בני רוטברג, מנהל מותגי קרייזלר-דודג'-ג'יפ בישראל, אומר כי ימשיך לשווק את הדגמים האמריקנים תחת שמות המותג המקוריים. לדבריו, היבואנית עשויה לצאת דווקא נשכרת מהשינויים המקיפים, משום שדגמי אלפא רומיאו, לנצ'יה ופיאט שישווקו כקרייזלר בארה"ב, יוכלו להימכר כאן תחת שמותיהם האמריקנים. זאת כמובן אם הנהלת הקונצרן תאשר כפילות בעייתית שכזו.

   

  בכל מקרה, מדובר בחדשות טובות גם לחברת סמל"ת, יבואנית דגמי פיאט, אלפא רומיאו ולנצ'יה, שסובלת בשנים האחרונות מנתוני מכירות נמוכים במיוחד. מסמל"ת נמסר ל-ynet כי הם עדיין לא מכירים את פרטי התוכנית החדשה, וילמדו אותה בקרוב. "אנחנו נמצאים בשלב של לימוד התוכנית, עדיין לא קיבלנו נתונים מדוייקים", כך אומר מנהל מותג פיאט בסמל"ת, יוני אביטוב.


  קרייזלר וויאג'ר. ישווק באירופה תחת מותג לנצ'יה

   

  לפי התוכנית, קרייזלר תשווק באירופה את הסברינג כמתחרה לפולקסווגן פאסאט תחת השם לנצ'יה. קרייזלר 300 תשווק כמחליפת לנצ'יה תזיס הכושלת, ואילו קרייזלר ווייאג'ר ימותג גיורש לנצ'יה פדרה (מיניוואן שפותח בעבר בשיתוף עם פיז'ו-סיטרואן). דודג' ג'ורני, שמשווק אף הוא בישראל על-ידי מכשירי תנועה, יימכר באירופה כפיאט אוליסה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לנצ'יה. תקבל שורה של דגמים חדשים שיוכלו להתאים לישראל
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים