שתף קטע נבחר

אירופה: הצעת חוק למען זכויות הגולשים

מדינות האיחוד האירופי הגיעו להסכמה בנוגע לחקיקה אשר תבטיח את זכויות גולשי האינטרנט באיחוד, ובתוך כך תאפשר מלחמה בהפרת זכויות יוצרים

הפרלמנט האירופי יחד עם מדינות האיחוד הסכימו על נוסח הצעת חוק לשיפור זכויות גולשי האינרטנט ומשתמשי הסלולר ברחבי אירופה. החוקים נועדו גם להגן מפני פורנוגרפיה בלתי חוקית והפרת זכויות יוצרים ברשת.

 

שרת התקשורת האירופית ויויאן רדינג הכריזה אתמול (ה') על החוקים שמהווים פשרה, לאחר שממשלות באירופה הסכימו לדרישות של הנהגת האיחוד לאזן בין אכיפה נגד מפירי זכויות יוצרים לבין שמירה על זכויות גולשי האינטרנט. לדבריה כל הגבלה של הממשלה על שימו באינטרנט, צריכה להיות "ראויה, מידתית, והכרחית בחברה דמוקרטית".

 

לאחרונה התקבל בצרפת חוק המאפשר לנתק מהרשת גולשים שהפרו זכויות יוצרים, לאחר שתי אזהרות. החוק עבר מספר גלגולים בעקבות התנגדות והתערבות בית המשפט לחוקה, ובנוסח הנוכחי שלו, הניתוק מתאפשר רק לאחר החלטת בית משפט.

 

על פי הצעת החוק, לא ניתן יהיה לנתק גולשים ללא ראיה כי הם הפירו את החוק. בנוסף, החוק עוסק בעניינים צרכניים ויאפשר ללקוחות לעבור יותר בקלות ובזמן קצר יותר בין ספקיות תקשורת. בנוסף, לקוחות יוכלו לשמור על מספר הטלפון הישן שלהם - בדומה לחוק הניידות הקיים בישראל.

  

החוק החדש ייכנס לתוקף לאחר הצבעה בפרלמנט האירופי וחתימת השר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זכויות הגולשים יישמרו
צילום: index open
מומלצים