שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שני בכירים ברכבת ישראל חשודים בשוד מזוין
  המשטרה עצרה שני אחים מלוד, בכירים ברכבת ישראל, ואת אשתו של אחד מהם, בחשד שהיו מעורבים בשוד מזוין של עובד שתפקידו לאסוף כסף מהתחנות. העובד נשדד באיומי סכין, והשודדים נמלטו במכונית. אזרחים רשמו את מספר הרכב הנמלט, והמשטרה הגיעה לבעלים

  עד היום שמענו על פרשיות שחיתות וכשלי אבטחה ברכבת ישראל, אך הערב נשברים כל השיאים: שני אחים מלוד, עובדים בכירים ברכבת ישראל, ואשתו של אחד מהם, נעצרו בסוף השבוע בחשד שהיו מעורבים בשוד מזוין של עובד אחר. אחד החשודים דרש באיומי סכין את תיקו של העובד, שתפקידו לאסוף כסף בין התחנות.

    

  הכל החל אתמול בבוקר, כאשר לתחנת רכבת מרכז ברחוב ארלוזורוב בתל-אביב הגיע עובד של חברה חיצונית שתפקידו לאסוף את הכסף מתחנות שונות באזור המרכז. העובד חיכה ברכבו על מנת שעובד מרכבת ארלוזרוב יגיע אליו עם מעטפות הכסף. בזמן ההמתנה נכנס השודד לרכבו ובאיומי סכין דרש ממנו את תיקו האישי ובתוכו אמור היה להיות הכסף. העובד נבהל, נמלט מהרכב, והזעיק עזרה. החשוד גנב את תיקו של העובד ונמלט למכונית מאזדה שחיכתה לו.


  חשדות כבדים נגד המעורבים, הערב בבית המשפט (צילום: עופר עמרם)

   

  אזרחים שהיו באזור והבחינו בנעשה רשמו את מספר הרכב, ומחקירה שנוהלה במשטרת לב תל-אביב אותר הרכב כעבור מספר שעות בלוד. בהמשך נעצרו שני החשודים, וכן אשתו של אחד מהם בחשד למעורבות בשוד. השניים מכחישים את החשדות ובמשטרה עדיין לא מצאו את התיק שנגנב.

   

  למרות ההכחשות החליטו במשטרה לעצור אותם להמשך חקירה ובמוצאי שבת יובאו לבית משפט. מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "אנו לומדים את פרטי המקרה".

   

  פרקליטו של אחד האחים החשודים, עו"ד רונן רוזנבלום, אמר ל-ynet: "מדובר במעצר שווא ומוטב היה למשטרה שלא תבצע אותו. העצור הוא עובד חברה מסור ומוערך מזה מספר שנים ברכבת ישראל".

   

  ביום שלישי הוגש כתב אישום נגד שני בכירים לשעבר בוועד העובדים של רכבת ישראל בגין עבירות שוחד. השניים, שאול עוקיש ומיכה חיון, נאשמים בקבלת שוחד בשלושה מקרים שונים, בסך

   כולל של כמה עשרות אלפי שקלים. בזמן ביצוע העבירות לכאורה, שימשו הנאשמים כבכירים בוועד העובדים: עוקיש כיהן כיו"ר ועד העובדים הארצי, וחיון כיהן כיו"ר ועד העובדים במחוז הדרום.

   

  על-פי כתב האישום, שני הנאשמים היו חברים בוועדת הביגוד של הרכבת, הבוחנת את איכות המוצרים במכרזי אספקת פרטי לבוש לחברה. עוקיש וחיון נאשמים כי בשלושה מקרים שונים קיבלו שוחד מצביקה שניצלר - בעליה של חברת טקסטיל - בסכום כולל של עשרות אלפי שקלים. בכל המקרים, כך טוענת התביעה, דרשו עוקיש וחיון כי שניצלר "ישלשל לכיסם כספים, בתמורה להסכמתם לביצוע העסקה עימו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אחד החשודים, הערב בבית המשפט
  צילום: עופר עמרם
  מה קורה ברכבת ישראל?
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים