שתף קטע נבחר

נוסעים עיכבו רכבת: "די לאיחורים ולצפיפות"

כשהרכבת הגיעה הבוקר לתחנת פרדס חנה - שוב ב-50 דקות איחור - ועם כמות נוסעים בלתי אפשרית, החליטו כמה מהם לא לשתוק יותר, מנעו את סגירת הדלתות ועיכבו את יציאת הרכבת במשך כ-20 דקות

נוסעי הרכבת מפרדס חנה פשוט לא יכלו לסבול יותר. שיבושים חוזרים ונשנים בלוחות הזמנים, צפיפות בלתי נסבלת וליקויים בשירות הם מנת חלקם של נוסעי רכבת ישראל מדי יום ביומו בכל רחבי הארץ, אבל עבור כמה נוסעים שחיכו הבוקר (יום א') בתחנה ביישוב כדי להגיע לעבודתם במרכז, איחור שגרתי של כ-50 דקות היה כנראה הקש האחרון, שהצית את "אש המרד": הם "התבצרו" בנקודת העלייה מהרציף לרכבת, לא איפשרו לדלת להיסגר, ועיכבו את יציאת הרכבת לדרכה בכ-20 דקות נוספות.


בין הרכבת לרציף - נוסעים מונעים את סגירת הדלת (צילום: איתן בן אשר)

 

"הרכבת איחרה ב-50 דקות", סיפר ל-ynet איתן בן אשר מפרדס חנה. לדבריו, יש בעיות קבועות בתחנת הרכבת ביישוב. "יש טריק ידוע שמבטלים רכבות ואז מעמיסים פי שניים מכמות הנוסעים הרגילה, מה שיוצר צפיפות מטורפת. החלטנו להפסיק את זה. נכנסנו ועמדנו על פתח הרכבת ולא נתנו לדלתות להיסגר".

 

לדבריו, מנהל התחנה הורה למאבטחים להזיז את הנוסעים, אך אלו סירבו להתעמת עם הנוסעים, "אז הם ניסו בדרך אחרת: הפקח הודיע לנוסעים ש'מאחר ומספר נוסעים עצרו את הרכבת, אנחנו לא יכולים לזוז', כדי שייכעסו עלינו. היה בלגן, עצבים וצעקות - שלנו, של הנוסעים כנגד מנהל התחנה, כנגדנו שחסמנו את הדלתות ועצרנו את הקו. עכשיו יצאנו לדרך צפופים, מעוכים בתוך הרכבת, כשהאיחור המסתכם הוא של למעלה משעה".

 

"כשמאחרים לעבודה - אין זמן לדרוש כרטיס פיצוי"

כריסטופר, תושב הצפון, אף הוא נסע באותה רכבת: "זה טריק ידוע של רכבת ישראל", סיפר ל-ynet. "הם מאחדים שתי רכבות, עד למצב של צפיפות בלתי נסבלת. עד שהם אמרו די". לדבריו, היום הרכבת שכולם חיכו לה בוטלה, והרכבת שאחריה איחרה ב-20 דקות. "הפיצוי שהרכבת מעניקה למי שאיחר בלמעלה מחצי שעה הוא כרטיס נוסף, אבל לנוסעים האלה שמאחרים לעבודה אין זמן לדרוש את הכרטיס בכלל מהאדם המורשה בתחנה. זהו פיצוי שקשה לאכוף".


"מבטלים רכבות ואז מעמיסים פי שניים" (צילום: יותם)

 

טל, שאף הוא היה על הרכבת, סיפר על חוויותיו הבוקר: "הרכבת של שמונה בוטלה, מנהל התחנה הודיע שהרכבת בוטלה וחיכינו לזו שאחריה.

הודיעו לנו שלא מגיע לנו פיצוי על הרכבת שבוטלה, למרות שמגיע לנו, ואז קם קול צעקה על העיכוב ועל היחס, ומספר נוסעים עיכבו את הרכבת". לדבריו, גם בקרב הנוסעים עצמם היו מריבות: "חלק הפצירו באנשים שחסמו שהם מעכבים את כולם, והפקח ניסה לשסות אותנו אחד בשני".

 

מדוברות רכבת ישראל נמסר בתגובה: "הייתה תקלה טכנית שגרמה לעיכוב ביום עמוס ממילא. כל תקלה טכנית גוררת השפעות על התנועה. חבל ומצער שהתושבים עיכבו את הרכבת. כמובן שדבר לא נעשה בכוונת מכוון. כעת הרכבת המשיכה בדרכה והכול חזר לקדמותו".

 

המידע הראשוני הגיע באמצעות המייל האדום .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"היה בלגן, עצבים וצעקות"
צילום: איתן בן אשר
צפוף בקרון
מומלצים