שתף קטע נבחר

"חילול בתי כנסת – בגלל העלאת גויים"

בסוף השבוע חולל בית הכנסת "נר מאיר" באשקלון ככל הנראה על ידי נערים יוצאי חבר העמים. רב העיר, יוסף חיים בלוי, יודע את הסיבה לונדליזם

"המדינה הביאה הרבה גויים על מנת לגיירם, והתוצאה מזעזעת" – כך טוען רבה של אשקלון, הרב יוסף חיים בלוי, בעקבות חילול בית כנסת בעירו בסוף השבוע – ככל הנראה על ידי שני נערים, יוצאי חבר העמים. הוא מחה נגד העלאת לא-יהודים כדי לערוך להם "גיור בזק", והוסיף בציניות: "אולי שגם יגיירו את כל הערבים הפלסטינים ובכך יפתרו את הבעיות איתם?".

 

דברי הרב בלוי מצטרפים לאלה של מקבילו מרעננה, שר הפנים לשעבר הרב יצחק פרץ, שבהתייחס לפרשת רצח אושרנקו אמר: "הגויים מרוסיה הביאו איתם לישראל רוצחים ואנטישמים".

  

בלילה שבין שישי לשבת חולל בית הכנסת "נר מאיר" באשקלון: ספרי קודש הושלכו על הרצפה, הריהוט ניזוק, החלונות נופצו וקופות הצדקה נגנבו. שוטרים שהוזעקו למקום איתרו שני קטינים החשודים במעשה והם עוכבו לחקירה. ביומון החרדי-ליטאי יתד נאמן דווח כי במוצאי השבת נערכה הפגנת חרדית ספונטאנית מול תחנת המשטרה, בה היא נדרשה "לטפל יותר ברצינות בהתפרעויות של צעירים יוצאי חבר העמים". לטענתם, בתי הכנסת באשקלון הופכים בשעות הלילה למטרה עבור העולים, אשר "מתהוללים ומחללים את קדושת המקום".

  

רב העיר ציין מקרה נוסף בו "גויים יוצאי ברית המועצות לכלכו בית כנסת בצורה מזעזעת וטינפו ליד ארון הקודש". בעקבות האירועים אמר לכתב העיתון כי ההערכה היא שגם הפעם הפורעים שייכים לאותה קבוצה, והוסיף: "ברוך השם יש גם יהודים כשרים וצדיקים מבין העולים וכן אף גרי אמת, אולם הבעיה עדיין בעינה, שהמדינה חשבה כי אפשר לערוך גיורי בזק ובכך לפתור את בעיית העולים שאינם בני ברית... לצערנו הרב אלו הן תוצאות הבאת המוני הגויים לארץ".

  

רק בשבוע שעבר חולל רב העיר רעננה, יצחק פרץ, סערה תקשורתית, כאשר טען כי רצח ששת בני משפחת אושרנקו הוא תוצאה של העלייה השנויה במחלוקת. פרץ, לשעבר יו"ר ש"ס ושר הפנים והקליטה, אמר עוד: "יש פה רוצחים, יש פה אנשים אנטישמיים שרודפים יהודים - במדינת ישראל... הזהרתי שהעלאת הגויים מרוסיה תיצור בעיות קשות מאוד שאי אפשר יהיה להתמודד איתם... ראיתי הכול מראש, אמרתי שזאת תהיה בכייה לדורות... לצערי הרב, הייתי כקול קורא במדבר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים