שתף קטע נבחר

האימאם שהתכתב עם היורה בטקסס: "הוא גיבור"

הקצין נידאל חסן, שביצע טבח בבסיס בטקסס, התכתב בשנה האחרונה עם היועץ הרוחני של מחבלי 11 בספטמבר. האימאם הקיצוני, המתגורר כיום בתימן, כתב בתגובה בבלוג שלו: "חסן תקף צבא שנלחם בבני עמו. הוא איש של מצפון"

"נידאל חסן עשה את המעשה הנכון, הוא גיבור", כך כתב האימאם הקיצוני אנואר אל-עוואקלי, שנודע בתור "היועץ הרוחני" של כמה ממחבלי 11 בספטמבר 2001. רק היום דווח כי אל-עוואקלי התכתב בשנה האחרונה עם רב-סרן חסן שביצע את הטבח בבסיס של הצבא האמריקני בטקסס.

 

טבח בטקסס - הסיקור המלא ב-ynet

 

אל-עוואקלי, יליד מדינת ניו מקסיקו שבארה"ב, שימש כאימאם במסגד "דאר אל-היג'רה" בווירג'יניה, שבו התפלל הפסיכיאטר הצבאי שירה למוות ב-13 חיילים בשבוע שעבר. בין המתפללים במסגד בעבר היו גם שניים ממבצעי הפיגועים לפני שמונה שנים. אל-עוואקלי עצמו, המתגורר כיום בתימן, מזוהה עם אל-קאעידה וזוכה להתייחסות מצד פעילי ג'יהאד שונים. 


אנדרטה שהוקמה בבסיס פורט הוד (צילום: רויטרס)

 

העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח היום כי הבולשת הפדרלית (FBI) ידעה עוד בדצמבר שחסן שיגר 10 עד 20 הודעות לאל-עוואקלי. אלפירושו של דבר שמערכת הביטחון ידעה היטב על קיצוניותו של הפסיכיאטר הצבאי זמן רב לפני ששלף אקדחים בבסיס "פורט הוד" בטקסס.

 

האימאם הקיצוני התייחס לראשונה למסע הירי של חסן בבלוג שלו וכתב כי "נידאל הוא גיבור. הוא אדם של מצפון שלא יכול היה לשאת את הסתירה בין היותו מוסלמי לבין שירותו בצבא הנלחם נגד בני עמו. זו סתירה שמוסלמים רבים דוחקים הצידה ורק מעמידים פנים שאינה קיימת".

 

עוד כתב אל-עוואקלי כי אף מוסלמי אינו יכול לשרת בצבא האמריקני. "ארצות הברית מובילה את המלחמה נגד הטרור? למען האמת, זו מלחמה נגד

האסלאם. צבאהּ פלש ישירות לשתי מדינות מוסלמיות וכבש באופן עקיף את יתר המדינות באמצעות שלטון בובות".

 

לדבריו, "נידאל פתח באש לעבר חיילים שהיו אמורים להישלח לעיראק ואפגניסטן. איך יכולה להיות מחלוקת על מעשהו הנעלה? למעשה, הדרך היחידה שבה מוסלמי יכול להצדיק מבחינה אסלאמית את שירותו כחייל בצבא האמריקני הוא אם ילך בעקבותיו של אדם כמו נידאל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים