שתף קטע נבחר

לוב: נעמיד למשפט שני אנשי עסקים שווייצרים

השניים, מקס גולדי וראשיד חמדאני, נעצרו בתגובה למעצרו של חניבעל קדאפי בז'נבה בחשד שהיכה את משרתיו. השווייצרים סגרו לבסוף את התיק נגד קדאפי הבן והתנצלו, אך לקדאפי האב יש תוכניות אחרות בנוגע לשני העצורים שבידיו

הסאגה נמשכת: לוב הודיעה בצהריים (יום ה') כי בכוונתה להעמיד לדין שני אנשי עסקים שווייצרים בגין עבירות מס והפרת התקנות לקבל אשרות שהייה. השניים, מקס גולדי וראשיד חמדאני, נעצרו ביולי 2008 בעקבות מעצרו של חניבעל קדאפי, בנו של שליט לוב מועמר קאדפי, בשווייץ.

 

קדאפי הבן נעצר יחד עם אשתו במלון יוקרתי בז'נבה בחשד שהיכה את שני משרתיו באמצעות קולב וחגורה. התביעה השווייצרית החליטה לסגור את התיק נגד השניים בספטמבר, בעקבות הסדר שהושג בין המשרתים למשפחת קדאפי.

 

הפרשה עוררה את זעמו הרב של שליט לוב, שהודיע בתגובה על מעצרם של שני אנשי העסקים, הפסקת הטיסות של חברת התעופה השווייצרית ללוב וממנה, קיצוץ בייצוא מוצרי הנפט לשווייץ ומשיכת יותר מ-5 מיליון דולר שהחזיקה לוב בבנקים במדינה. בנובמבר 2008 הועברו גולדי וחמדאני לשגרירות שווייץ בטריפולי והם שוהים שם עד היום.

 

שווייץ "התקפלה" ונשיאה, הנס רודולף מרץ, פרסם לפני כשלושה חודשים התנצלות על מעצרו של חניבעל קדאפי. בברן סברו כי ההתנצלות תספיק לשחרור השניים ולסלילת הדרך לחידוש הקשרים הדיפלומטיים עם לוב, אולם כעת נראה שקדאפי האב עדיין אינו מסופק.

 

תת שר החוץ הלובי, חאלד קיים, הודיע על הכוונה להעמיד את שני אנשי העסקים לדין וקרא לשווייץ שלא לבצע "קשר מוטעה" בין סוגייה מעצרם של השניים לבין המבוכה שנגרמה לחניבעל קדאפי ובני משפחתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים