שתף קטע נבחר

פרס על המפגינים: משוגעים יש בכל מקום

אחרי ההפגנה נגדו, שבה נישאו שלטים ובהם נראה בדמות היטלר, אמר ל-ynet נשיא המדינה, שמעון פרס, המבקר בברזיל: "הם רק משוגעים שצורחים ברחובות. אני לא מתרגש"

נשיא המדינה, שמעון פרס, אינו מתרגש מקבלת הפנים של עשרות מפגינים בסאו פאולו, עם שלטים שבהם נכתב "שמעון היטלר" ועם שפם קטן על תמונתו. "משוגעים יש בכל מקום", אמר ל-ynet. על ההפגנות שעשויות להיות בהמשך הביקור, אמר: "אני לא מתרגש ולא חושש".  

 

פרס נשאל האם הוא נעלב מהצגתו כהיטלר, והשיב: "לא. הם משוגעים. כמה כבר הפגינו בחוץ? 40 איש? הם רק משוגעים שצורחים ברחובות. 40 משוגעים אפשר למצוא בכל מקום". בשיחות סגורות אמר הנשיא: "אמשיך בסדר יום רגיל בביקור לטובת מדינת ישראל. הפגנות לא מפחידות אותי".


פרס בדמות היטלר (צילום: AFP)

 

הנשיא הופיע באותה השעה מול תעשיינים, כאשר המפגינים התייצבו ברחוב. הם נשאו דגלים של הרשות הפלסטינית, דגלי לבנון ושלטים בגנות ישראל. בשלטים נראה בין היתר הנשיא פרס לצד דגל ישראל ועליו צלב קרס. המפגינים קראו קריאות נאצה בגנות פרס ובגנות ישראל.

 

אחד המפגינים אמר ל-ynet: "באנו למחות נגד האירוח של ממשלת ברזיל את נשיא המדינה הכובשת ורוצחת הילדים. נגיע לכל אירוע שבו יהיה נציג ישראלי ונספר לכולם שישראל היא מדינה שהורגת ילדים חפים מפשע בלי רחמים, זו רק ההתחלה".

 

בעקבות ההפגנה, הגיעו כוחות גדולים לאבטח את פרס עם יציאתו מהבניין. הוא שב למלונו, ומשם המשיך לאירוע אחר, שבו נאם בפני 2,000 חברי הקהילה היהודית, והתקבל בחום. גורמים בפמליית הנשיא אמרו כי האבטחה על פרס תתוגבר בכל האירועים שבהם הוא אמור להשתתף בהמשך היום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הנאצים החדשים" נכתב בשלטים
צילום: AFP
עשרות חיכו לנשיא בסאו פאולו
צילום: אמנון מרנדה
מומלצים