שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אישום: 'חייליו' של אברג'יל ניהלו את הפשע בדרום
  מועדון הימורים שנסגר ונפתח שוב ושוב, סחיטה באיומים, שבירת רגליים לחייבים ושורת עבירות מס: כתב האישום נגד דוד ויאיר מגידיש מתאר כיצד הטילו אימה באזור אשדוד וקריית גת. את המיליונים במזומנים, וילה ומכוניות פאר, מבקשת המדינה לחלט

  הפשיעה החמורה והמאיימת יוצאת לאור: כתב אישום חמור הוגש הבוקר (יום ו') בבית המשפט המחוזי בבאר-שבע נגד האחים דוד (34) ויאיר מגידיש (35), שבמסגרת עמידתם בראש ארגון פשיעה בדרום חלשו על רשת של גביית חובות, סחיטה באיומים, הימורים בלתי חוקיים, מתן הלוואות בריבית וניכיון שיקים. במשטרה אומרים שהשניים הם בעצם "חייליו" של העבריין איציק אברג'יל, שכלוא וממתין להסגרה לארצות הברית.

   

   

  האישום בפרשה שכונתה "הימור אחרון" מגולל שורת עבירות כלכליות בהן הלבנת הון, שבוצעו בין היתר דרך השכרת דוכנים בשוק העירוני בקרית גת ובאשקלון, הפצת חשבוניות פיקטיביות, סחר באביזרי מיגון לרכב.

   

  לפי הפרקליטות, האחים מגידיש לא דיווחו לרשויות המס על עסקיהם הלא חוקיים. הם הפעילו את תחום ההימורים באמצעות "חייליהם", וארגנו הימורים בבתים פרטיים. הם עסקו בהפצת חשבוניות פיקטיביות באמצעות איש ארגונם והפיצו אותם באמצעות חברות קש. השניים החזיקו את מועדון ההימורים "האצטדיון" בקריית גת, ולמרות פשיטות חוזרות ונשנות של המשטרה, תמיד התאושש ארגון הפשיעה ופתח מחדש את המועדון. הכנסותיהם עמדו על לפחות 3 מיליון שקלים.

   

  ה"אוצרות" שהוחרמו מראשי הפשע

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  האח יאיר היה אחראי לתחום ההימורים הבלתי חוקיים והפעיל את השוק בקריית גת ואשקלון למחייתו - אך העמיד אדם אחר כמנהל פיקטיבי. למרות שהמגדישים התגוררו בווילה ששוויה הוערך בשישה מיליון שקלים, הצהיר יאיר לרשויות המס כי הוא עובד כשכיר בשוק.

   

  אבל לצד העבירות הכלכליות הנרחבות שביצעו השניים, לפי האישום הם לא טמנו ידם בצלחת בכל הקשור לאלימות וסחיטה בכוח. במקרה אחד שלח האח יאיר את אנשיו לתקוף בעל חוב ושברו את רגלו.

   במקרה נוסף, איים על חייב אחר, איש עסקים, כי יפגע בו ובבני משפחתו.

   

  "באירוע נוסף של אדם שהיה חייב להם כספים, הם פשוט החרימו לו את הרכבים", אמר פקד אריאל גדסר, קצין הלבנת הון לכיש, שעמד בראש צוות החקירה של היחידה המרכזית. "מדובר באנשים שמפחדים לבוא ולספר למשטרה על מה שקרה, שיודעים שלא צריך להתעסק עם המגידישים, אשר לא בוחלים באמצעים להשיג את מבוקשם. מכאן אנו למדים על שיטות ההפחדה, האיומים והפאניקה שזרעו בקרב האנשים. אני מקווה כי בעקבות החקירה והגשת כתב האישום נשים לזה קץ".

   

  עשרות תכשיטי זהב וכסף

  על בסיס ההנחה שהדרך היעילה ביותר לתקוף ארגוני פשיעה היא דרך הכיס, נפתחה חקירה מקיפה נגד האחים, שנוהלה בימ"ר באופן סמוי במשך כשנה - כמעט מתחילתה יחד עם חוקרי המע"מ. לקראת סוף החקירה נכנסו לתמונה גם חוקרי מס הכנסה, שכן היקף הנחקרים והראיות היה אדיר - כ-170 איש -  והצריך שיתוף פעולה הדוק. "לקראת סוף החקירה, כאשר הצגנו את הראיות שנאספו בפני הפרקליטות, החליט הפרקליט המטפל בתיק שקיימים פה כל הסממנים של ארגון פשיעה

   

  כתב האישום הוגש על ידי עו"ד שלום שיפר, סגן בכיר לפרקליטת המחוז, ועו"ד רונן בוכניק, עוזר ראשי לפרקליטת המחוז. באחד מסעיפי האישום מוזכר גם איש העסקים חיים לוי מקריית גת, שתלונתו במשטרה הביאה לפתיחת החקירה - כפי שנחשף ב-ynet. לוי התלונן כי האחים מגידיש סוחטים אותו ומאיימים עליו בשל אי פרעון המחאות שנתן כהחזר לעסקה שתיווך בה, שבמסגרתה הלוו האחים כסף למקורבו יוחאי פלג - בעלי גן האירועים "גן אורנים" שקרס - שנמלט מהארץ.

   

  "לוי, עבריין בעצמו, פנה למשטרה כאשר חש שהחבל מתהדק על צווארו", סיפר פקד גדסר. הוא היה עצור במשך 13 יום, וגם נגדו יוגש כתב אישום בגין עבירות של מע"מ ומס הכנסה. דוד מגידיש מואשם גם כי במסגרת ארגון הפשיעה שניהל העניק ליוחאי פלג ולמנהל התפעול שלו ניסים בן נון הלוואות בריבית, כאשר סוכם כי ההלוואות ייפרעו באמצעות שיקים של החברות בשליטתו של פלג. בנוסף, כתב האישום מייחס לשניים הוצאת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מיליוני שקלים. בנוגע להלוואות בריבית ועסקי ניכוי השיקים, עמד היקף מחזור העסקים שלהם על לפחות 12 מיליון שקלים.

   

  למרות הראיות שהצטברו נגדם בחקירת המשטרה, שמרו האחים מגידיש על זכות השתיקה כמעט לאורך כל חקירתם. סנגורם, עו"ד מיכה גבאי, אמר ל-ynet כי "מטרידה אותי העובדה כי המדינה, בקלות בלתי נסבלת וביד קלה על ההדק, מכריזה על כל נאשם שני כארגון פשיעה. קצת תמוה, ואולי אפילו מעליב, להכריז על המגידישים כארגון פשיעה. חדשות לבקרים מתפרסמים רשימת הארגונים ומעולם לא הזכירו את המגידישים. לאחר שתסתיים החגיגה התקשורתית נעבור למגרש הנכון, בבית המשפט ויתברר שלא כצעקתה".

   

  רשימת עדי התביעה כוללת 185 אזרחים ואנשי משטרה.

  בנוסף לרשימת העבירות המכובדת שמייחסת הפרקליטות לאחים מגידיש - ובקשה למעצר עד תום ההליכים - הם הגישו גם בקשה לחילוט רכושם, באמצעות עו"ד זאב למפ, ממונה בכיר בפרקליטות המחוז.

   

  הפרקליטות מבקשת לחלט מיליוני שקלים בשטרות, המחאות וזכויות, מאות אלפי שקלים במזומן, עשרות תכשיטי זהב וכסף שנתפסו בבית בקריית גת, שישה כלי רכב, בהם שני אופנוענים וטרקטורון, הבית המפואר באשדוד, וכל הכספים - פקדונות, תוכניות חסכון וניירות ערך - שנתפסו בחשבונות הבנק של בני משפחת מגידיש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דוד מגידיש, היום בית המשפט
  צילום: הרצל יוסף
  צילום: רועי עידן
  מכוניות הוחרמו במסגרת החקירה
  צילום: רועי עידן
  איציק אברג'יל. החיילים מצטרפים אליו לכלא?
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים