שתף קטע נבחר

שוויץ מנסה למנוע מגוגל צילום רחובות

נציב הפרטיות בשוויץ מבקש לתבוע את גוגל על צילום הרחובות עבור Street View שלדבריו פוגע בפרטיות אזרחי המדינה

נציב הפרטיות בשוויץ ממשיך להילחם בשירות Google Street View - המאפשר לצפות בצילומים של רחובות שוויץ, והודיע בסוף השבוע כי יפנה לבית המשפט במטרה לעצור את הצילומים. גוגל הודיעה כי תגן על עצמה בבית המשפט.

 

גוגל מפעילה את השירות במספר מדינות בעולם, וניידת מטעם החברה נוסעת ברחבי הערים ומצלמת תמונות ברצף. התמונות נתפרות אחר כך במחשב ומאפשרות סיור וירטואלי בערים.

 

הנציב השווצרי דרש בעבר להסיר את המדינה מהשירות. כעת דורש הנציב כי גוגל תבטיח לטשטש פנים ולוחיות זיהוי, להסיר תמונות של מקומות פרטיים וסגורים, ולהודיע לפחות שבוע מראש אילו תמונות הולכות להתפרסם.

 

הסיבה, לדבריו, היא שתמונות שצולמו על ידי גוגל עשויות לפגוע בפרטיות אזרחים ולהציג אותם במקומות רגישים כמו כניסה לבתי חולים וכדומה. עוד מסביר הנציב כי גובה המצלמה מאפשר לה להפיק תמונות מבעד לגדרות ומקומות שאמורים להיות מוסתרים מעיני הרחוב. לדברי הנציב - גוגל סירבה לבקשות שלו.

 

"אנחנו מאמינים שהשירות חוקי לחלוטין, גם בשוויץ", אמר מתיאס מאייר, דובר מטעם גוגל. בנוסף ציין כי מדובר בתביעה ראשונה הנוגעת לשירות, שהינו מאוד פופלרי בשווייץ. החברה אמרה כי הציעה תוכנית בת חמישה שלבים שתענה לטענות הנציב, וכי תשפר את טשטוש לוחיות הרכב והפנים.

 

לא רק שוויץ

לפני מספר חודשים דרשה הממשלה היפנית מגוגל להחליף את התצלומים בשירות, כיון שהמצלמות השירות צילמו בשגגה בתים פרטיים. באופן דומה דרשו ממשלות גרמניה ויוון "הבהרות" בנוגע לאופן יישום. השירות.

  

בתוך כך, ניידת צילום העובדת עבור החברה, נתקלה בעבר כפר קטן באנגליה בתושבים שזעמו על הפגיעה בפרטיותם - והכריחו את המכונית לשוב על עקבותיה. גוגל טענה אז בתגובה כי הטכנולוגיה לא פולשנית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצלמת מבעד לגדרות. הניידת של גוגל
צילום: AP
מומלצים