שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בקרוב: אירועי ישרא-דרמה 2009

  כשבעים אנשי תיאטרון ממדינות דוברות רוסית יגיעו ארצה ליטול חלק באירועי "ישרא-דרמה", שיימשכו כשישה ימים ויכללו הפקות, מפגשים ודיונים גם בשפה הרוסית

  כשבעים אנשי תיאטרון יגיעו מן המדינות דוברות הרוסית כדי לקחת חלק באירועי "ישרא-דרמה תל-אביב 2009", שייפתחו ב-3 בדצמבר, וייערכו בשיתוף עם מחזאים והתיאטרונים הציבוריים.  

   

  במשך שישה ימים ייחשפו בפני האורחים יצירותיהם של חמישים מחזאים. חלק מההפקות יוצגו במלואן, וכן ייערכו זרקורים על יצירותיהם של מחזאים ישראלים ומפגשים ודיונים בנושא, גם בשפה הרוסית. המנהל אמנותי יהיה פרופ' גד קינר, הועדה אמנותית תכלול את דני הורוביץ, מיה טבי, ד"ר ילנה טרטקובסקי ופרופ' נורית יערי.

   

  בין ההפקות שיוצגו יהיו בין היתר "צחוק של עכברוש" מאת נאוה סמל, "אשכבה" של חנוך לוין, "הבדלה" מאת שמואל הספרי, "הבנאליות של האהבה" מאת סביון ליברכט, "אהובת הדרקון" מאת מיכאל גורביץ, "עירם של האנשים הקטנים", עפ"י סיפורים מאת שלום עליכם, בעיבוד אייל דורון ואופירה הניג, "הנסיכה האמריקאית" מאת ניסים אלוני, "יאקיש ופופצ'ה",

  מאת חנוך לוין בעיבודם ובבימוים של יבגני אריה ושמעון מימרן ועוד.

   

  בין האורחים יהיו בין היתר: אלכסנדר קליאגין, יו"ר איגוד אמני התיאטרון, שחקן ומנהל אמנותי של תיאטרון "et cetera" במוסקבה; הבימאי קיריל סרבניקוב, הבימאי קמה גינקס, חתן פרס " Golden Mask"; הדרמטורגית לודמילה אוסטרובסקי; הבימאים רומן ויקטיוק ואדולף שפירו; פרופ' רפקט ישראפילוב, הדרמטורגית אלה מיכאלבה ועוד.

    

  ישרא-דרמה תל אביב הוא אירוע הדגל של המכון למחזאות ישראלית ע"ש חנוך לוין, שמטרתו קידום המחזאות הישראלית בארץ וברחבי העולם. המכון נוסד בשנת 2000 על ידי נועם סמל, מנכ"ל התיאטרון הקאמרי, אחרי פטירתו של לוין.

   

  לכל כתבות המדור לחצו כאן

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך "צחוק של עכברוש"
  צילום: גדי דגון
  לאתר ההטבות
  מומלצים