שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לראשונה: ארגנטינה אישרה לשני גברים להינשא
  בית משפט בארגנטינה הורה לאפשר לחוסה מריה די-ביו ובן זוגו אלכס פרייר להתחתן ולהנות מהזכויות וההטבות הניתנות לזוגות נשואים. ראש העיר בואנוס איירס: "הרשויות חייבות להבטיח את זכותו של כל אדם לבחור בחופשיות"

  שני גברים קיבלו אתמול (ב') לראשונה רישיון להתחתן בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, שבה נישואים חד-מיניים היו אסורים עד כה.

   

  חוסה מריה די-ביו ובן-זוגו אלכס פרייר קיבלו את הזכות להינשא זה לזה, כאשר שופטת פסקה בשבוע שעבר שהאיסור על נישואים בין בני אותו המין מנוגד לחוקת המדינה. ראש העיר בואנוס איירס, שהודיע כי לא יערער על הפסיקה, פתח למעשה את הצוהר לזוגות חד-מיניים אחרים לפנות לבית המשפט בבקשות דומות.

   

  בני הזוג הגיעו אתמול לעירייה כדי לקבל את רישיון הנישואים שלהם. "ב-1 בדצמבר נהפוך לגבר וגבר", אמר די-ביו בדמעות בהתייחסו לתוכניות החתונה שלו. ראש העיר אמר כי "עלינו לקבל את המציאות הזאת: העולם מתקדם בכיוון הזה. על הרשויות להבטיח את זכותו של כל אדם לבחור בחופשיות עם מי הוא רוצה לחיות ולהיות מאושר".


  בני הזוג בבניין העירייה בבואנוס איירס (צילום: AP)

   

  פרייר (39) עומד בראש האגודה למלחמה באיידס בארגנטינה. די-ביו (41) הוא בכיר בארגון הצלב האדום. השניים עתרו לבית המשפט בחודש אפריל, לאחר שבקשתם לקבלת רישיון נישואים סורבה. השופטת גבריאלה סייחס, שקיבלה את עתירתם, נימקה את החלטתה בכך שחוקים המגבילים את מוסד הנישואים לזוגות של נשים וגברים מנוגדים לחוקה הארגנטינית ולעקרון השיוויון.

   

  הקונגרס בארגנטינה שוקל לשנות סעיפים בחוקים האזרחיים כדי לאפשר נישואים חד-מיניים באופן גורף. הצעה ברוח זו צפויה לזכות לרוב בקרב המחוקקים, אך הנשיאה כריסטינה פרננדז דה-קירשנר טרם הביעה עמדה. פסיקת בית המשפט במקרה זה לא מבטיחה לזוגות נוספים כי בקשתם להתחתן תאושר. עם זאת הומואים ולסביות יוכלו לצטט את ההחלטה בפני בית המשפט אם בקשתם תידחה, ולקוות לפסיקה הוגנת.

   

  פרייר ודי-ביו הם שניהם נשאי איידס. בכוונתם להתחתן ביום האיידס הבינלאומי בשכונת פלרמו בבירה. לדבריהם, הצורך שלהם להתחתן ולא להסתפק ברישום כידועים בציבור נובע מכך שכזוג נשוי הם יקבלו ביטוח בריאות משותף וזכויות ירושה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים