שתף קטע נבחר

חשד: חולה נפש חטף ילדה מבי"ס ותקף מינית

בשעת בוקר מוקדמת, הצליח צעיר בן 24 להיכנס לבית-ספר ולצאת בלי הפרעה עם ילדה בת 8 שהגיעה לפני כולם. הוא לקח אותה לביתו וביצע בה לפי החשד מעשים מגונים. אחרי חודש וחצי איתרה אותו המשטרה, שוב במוסד הפסיכיאטרי. גם אחרי שנחשף, הוא הצליח לברוח - ונעצר שוב

קשה להאמין שזה באמת יכול לקרות: דווקא מתוך בית ספר, שאמור להיות מקום בטוח ומוגן, נחטפה ילדה בת 8 והותקפה מינית. כך נודע אמש (יום ג') ל-ynet. חודש וחצי אחרי המקרה, עצרה המשטרה את החשוד במעשה, שיצא באותו יום ממוסד פסיכיאטרי במרכז הארץ.

 

באחד הימים שלפני חג הסוכות, הביאו ההורים את הילדה לבית הספר בשעת בוקר מוקדמת במיוחד. איש כמעט עוד לא היה שם, והמאבטח בדיוק יצא לסיור היקפי מקדים. בחור צעיר בן 24, חולה נפש ידוע שהיה מאושפז במחלקה פתוחה, ארב לה.

 

הצעיר הצליח לפתות את הילדה ולקח אותה איתו לביתו, שנמצא בסביבת בית הספר. באותו הזמן, ההורים היו בטוחים שבתם מבלה עוד יום שגרתי בכיתה - והמורים שיערו כנראה שהילדה פשוט חולה ונשארה בבית.

 

לפי החשד, הצעיר ביצע בה מעשים מגונים בביתו, צפה איתה בסרטים והחזיר אותה כעבור כמה שעות ממש ליד בית הספר. שם היא פגשה חברה, אליה הלכה לאחר שעות הלימודים. הוריה של החברה הבחינו שמשהו אינו כשורה, ודיווחו להורי הילדה שהותקפה. אלו מיהרו לגשת איתה למשטרה ולהתלונן.

 

הילדה סבלה מטראומה קשה

במשטרה פתחו בחקירה, ולפני כשבוע הצליחו לעלות על עקבותיו של החשוד, שנמצא באשפוז בבית חולים פסיכיאטרי. לפי החשד, בבוקר התקיפה הוא יצא מהמוסד, אליו חזר כמה ימים אחר כך - ואושפז בכפייה, מבלי שאיש יידע על מעשיו.

 

בשבוע שעבר הצעיר נחקר, הודה במיוחס לו, ואתמול דנה בעניינו ועדה פסיכיאטרית,

 שהחליטה להאריך את האשפוז הכפוי שלו בגין אותו מעשה בשלושה חודשים. אך גם אחרי שהבינו שהאיש מסוכן, הוא הצליח להימלט. בתום דיון הוועדה, הוא פשוט ברח מבית החולים, והמשטרה איתרה אותו שוב בביתו שבקרבת מקום.

 

הצעיר נעצר ונחקר בחשד לחטיפה לשם עבירת מין ומעשה מגונה בקטינה עד גיל 14. בבית המשפט ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו ולשלוח אותו בחזרה לבית החולים הפסיכיאטרי. בהסכמת פרקליטו, הוארך מעצרו בשלושה ימים והשופטת הורתה על כך שהוא יובא בפני הפסיכיאטר המחוזי לצורך בדיקה. הילדה המותקפת סבלה מטראומה קשה, ונזקקה לליווי צמוד של אנשי מקצוע משירותי הרווחה.

 

מנהל בית החולים הפסיכיאטרי אמר ל-ynet כי "הבחור מאושפז מ-25 באוקטובר במחלקה סגורה בעקבות החשדות. כשיצא לוועדה, הוא ברח וחזר לאחר שעתיים. בוועדות אי אפשר לשמור על החולים כמו על אסירים. בית חולים זה לא בית מעצר ואין לנו את כל התנאים למנוע בריחות".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית-אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים