שתף קטע נבחר

העונש על נפצים בהסעה: נסיעה לביה"ס בטרמפים

מנהל מחלקת החינוך במועצה האזורית לכיש ביקש ממשליך החזיז בהסעה להודות. לאחר שכל התלמידים שתקו - הוא החליט שהיום הם יצטרכו להגיע לבית הספר בדרכים אחרות. חלק מהתלמידים הגיעו עם הוריהם וחלק נסעו בטרמפים

לא מודים - אין הסעה: תלמידי כיתות ז' עד י"ב מיישובים באזור לכיש, שבהסעה בה נסעו אתמול נזרקו נפצים, נאלצו היום (ד') למצוא דרכים חלופיות, ביניהן טרמפים, כדי להגיע ללימודים.

 

המקרה אירע אתמול אחר-הצהריים. נהג האוטובוס, שהיה בטוח שמדובר באירוע ביטחוני, עצר את הרכב בצד הדרך והתקשר למנהל מחלקת החינוך במועצה, דוד ביתן, וסיפר על שאירע.

 

ביתן: "ביקשתי מהנהג להגיע עם התלמידים למחלקת החינוך. אספתי אותם והסברתי להם את משמעות המעשה מבחינה בטיחותית, והעמדתי בפניהם שתי אופציות. האחת שהתלמידים שהיו מעורבים יודו, ובמקרה הזה הבטחתי לא לנקוט נגדם בשום צעד ענישה. האופציה השנייה היתה שאם הם לא יודו התלמידים יצטרכו לדאוג לעצמם למחרת להסעות לבתי הספר".

 

התלמידים העדיפו לשתוק, ורק התלוננו שהם צריכים להגיע בדרכים חלופיות לבית הספר. רוב ההורים הסיעו את ילדיהם לבית הספר. חלק אחר רוטן וטוען: "התלמידים פשוט נוסעים בטרמפים ומסכנים את חייהם. לא זורקים ילדים מהיום למחר לכבישים".

 

מנהל מחלקת החינוך בלכיש מודה שהזמן היה קצר מלזמן את

 ההורים, אבל מבחינתו היה צורך בצעד חריג כדי להבהיר שמקרה אלימות לא יעבור בשקט. "אולי עד היום נהגו פה כבת יענה", הוא אמר. "אני חדש בתפקיד ומתכוון לגלות אפס סובלנות לאלימות. גם ההורים צריכים לתת לזה יד".

 

ומה יהיה מחר? עדיין לא התקבלה החלטה, אך אם משליכי החזיז יודו האוטובוס יחזור של המועצה האזורית יחזור לפעול. ואם לא? "נתייעץ את הנהלת מחוז במשרד החינוך", אמר מנהל מחלקת החינוך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים