שתף קטע נבחר

זוג תובע מיליונים מהמינהל - בשל 7 שנות עיכוב

בני זוג ממושב טירת יהודה שרצו לבנות מחסן קיבלו אישור רק לאחר 7 שנים. כעת הם תובעים את מינהל מקרקעי ישראל, משרד החקלאות והוועדה המקומית בגין התעללות בירוקרטית באזרח הקטן

יוסף ונעמה שכטר, זוג מושבניקים מטירת יהודה, הגישו היום (יום ד') תביעה של כחמישה מיליון שקלים נגד מינהל מקרקעי ישראל, משרד החקלאות והוועדה המקומית לתכנון ובנייה. זאת, לטענתם, בגין התעללות בירוקרטית באזרח הקטן.

  

מכתב התביעה, שהוגש באמצעות עורכי הדין בועז פייל וניר רוזנר ממשרד יגאל ארנון ושות', נכתב כי הזוג שכטר הם בעלי חברה לייבוא ושיווק מוצרי נוי שרצו לרכוש נחלה במושב בה יוכלו להתגורר ולבנות מחסן על מנת לאחסן את מלאי החברה. באפריל 2000 מצאו השניים נחלה שענתה על דרישותיהם במושב טירת יהודה.

 

 עוד בטרם רכשו אותה וידאו שיוכלו להקים בה מחסן. בספטמבר 2000 בני הזוג הגישו לוועדה המקומית לתכנון ובנייה בקשה להיתר בניית המחסן; עם זאת, בעת הגשת הבקשה רישום הזכויות בשמם טרם הושלם ולכן הם הגישו במקביל בקשה למנהל להעביר את הזכויות על שמם, בקשה שאושרה באפריל 2001.  

 

לטענתם, מרגע זה החלו לעבור מסכת בירוקרטית ומזעזעת שמהווה דוגמה קיצונית לזלזול בוטה בהוראות הדין וכן מצביעה על חוסר הבנה של תפקידה של הרשות המנהלית, אטימות, אדישות, חוסר מקצועיות, רשלנות רבתי וחוסר נכונות לעזור לאזרח הקטן.  

 

קפקא היה מזדהה

בתביעה מגוללים בני הזוג את מסע התלאות שעברו, לטענתם, כאשר היו צריכים להגיש מספר פעמים בקשות מתוקנות להקמת מבנים ולקבל אישורים כאשר בכל פעם הם נשלחים למקום אחר לצורך קבלת האישור. הסיפור הקפקאי תם לבסוף, כשביולי 2007 התקבל סוף סוף האישור המיוחל.  

 

בני הזוג טוענים בתביעה כי לא מדובר רק בטרדה ובטרטור האזרח בבירוקרטיה, אלא שההתנהלות של הרשויות השונות ועובדי הציבור חצו רף מסוים והפכו להתנהלות שערורייתית באופן שגרם להם נזקים כבדים ביותר. לבסוף טוענים בני הזוג כי במשך שבע שנים הם נאלצו לכתת את רגליהם, לשלם, להתחנן ולהתאכזב בכל פעם מחדש עד כדי ייאוש מוחלט, כל זאת כשברקע משפיע הדבר על התנהלותם העסקית ומדרדר את מצבם הכלכלי באופן דרמטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
למחסן לקח זמן
צילום: יוגב עמרני
מומלצים