שתף קטע נבחר

נאמן יודיע היום על מועמדו ליועץ; ויינשטיין מוביל

סאגת מינוי היועץ המשפטי לממשלה עומדת בפני סיום. שר המשפטים, יעקב נאמן, יודיע על מועמדו לתפקיד, כשההערכה היא שהאיש שייבחר יאושר ללא קושי בממשלה. המועמד הבולט הוא עו"ד יהודה ויינשטיין, אולם גם עו"ד צבי אגמון בתמונה

הסוף נראה באופק. שר המשפטים, יעקב נאמן, צפוי להודיע היום (יום ה') לראש הממשלה, בנימין נתניהו, על המלצתו בדבר זהות המועמד לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. ההערכה היא שנתניהו לא יערים קשיים על המלצתו של נאמן, ושהמינוי יזכה לתמיכת הממשלה.

 

לאחר שנאמן יגיש את המלצתו, יעלה נתניהו את המינוי לממשלה. אז יקבלו השרים שבוע להציג את השגותיהם על המועמד. אם לא יהיו השגות, צפוייה הממשלה לבחור את היועץ המשפטי הבא בעוד כשבוע וחצי.

 

המועמדים לתפקיד הם עורכי-הדין יהודה ויינשטיין, צבי אגמון ופרופ' דפנה ברק ארז. המועמד הבולט לתפקיד הוא עו"ד ויינשטיין, אולם בקרב המערכת המשפטית נשמעים קולות הטוענים, כי יש לבחור את עו"ד אגמון.

 

נאמן עצמו אמר בימים האחרונים למקורביו, שיש לבחור לתפקיד עורך דין מהשוק הפרטי, שיגיע למערכת עם זווית ראייה שונה מאלו הנמצאים בה. לדבריו, אותו אדם יוכל לבחון את הקלקולים שנראים אחרת מזווית הראייה של אדם הבא מבחוץ.

 

ויינשטיין הוא אחד מעורכי הדין הפליליים המוערכים במגזר הפרטי, ובין לקוחותיו ניתן למנות את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יושב ראש ש"ס לשעבר, אריה דרעי, ואת ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט. מומחיותו נוגעת בעיקר בתחום הפלילי - תחום חשוב לתפקיד היועץ.

 

לעומת זאת, אגמון הוא מומחה בתחום המינהלי-ציבורי-אזרחי, ומכיר גם את התחום הפלילי. בין לקוחותיו ראש עיריית רמת-גן, צבי בר, מקורבו של אהוד אולמרט, אורי מסר, ויושב-ראש חברת "טבע", אלי הורביץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאמן. מעדיף עו"ד פרטי
צילום: גיל יוחנן
ויינשטיין. המועמד הבולט
צילום: דודי ועקנין
מומלצים