שתף קטע נבחר

מיקרוסופט נתבעת על איסור כרטיסים ב-Xbox

תביעה ראשונה ליצרנית ה-Xbox בעקבות איסור על שימוש בכרטיסי זכרון חיצוניים

לפני כחודש כתבנו על כוונת מיקרוסופט לאסור על משתמשי קונסולת ה-Xbox360 מלהשתמש בכרטיסי זכרון "לא מורשים" על פי הגדרת מיקרוסופט. אם נחדד את ההגדרה, האיסור יכלול בעצם כל כרטיס זכרון שלא מיוצר על-ידי הענקית מרדמונד. לכמה חברות נמאס מהגישה הכוחנית שבחרה מיקרוסופט, ואחת מהן אף הגישה תביעה משפטית בעניין.

 

חברת Datel Design & Development האנגלית, המייצרת את כרטיסי הזכרון Max Memory לקונסולת ה-Xbox360, החלה השבוע בהליכים משפטיים כנגד מיקרוסופט, כך מדווח The Register הבריטי.

  

  

"מיקרוסופט ביצעה מהלכים המונעים מבעלי קונסולות את האופצייה להשתמש במוצרים שלנו, ללא כל סיבה הנראית לעין פרט לרצון לשלוט בשוק ללא מתחרים", אומר מרטי גליק, מנהל משרד עורכי הדין שהגיש את התביעה, ל-Register. מיקרוסופט, מצידה, מעולם לא פירטה מה כוונתה בכרטיסי זכרון "לא מורשים".

 

"אנחנו מאמינים שבגלל הכח הקיים למייקרוסופט בתחום האביזרים לקונסולות שמשווקת, מהלך שכזה הינו בלתי חוקי", ממשיך גליק. החברה דורשת להסיר את המגבלה לאלתר, כמו כן להימנע מהגבלה כזו בעתיד מצד מיקרוסופט. בנוסף לאלו, דורשת החברה פיצויים כספיים בעקבות הנזק שכבר נעשה. לא פורסם סכום הפיצוי אותה Datel מעוניינת לקבל.

 

הפרשה הזו מצטרפת למספר פרשות המציגות את מייקרוסופט באור שלילי וכחני אל מול אותם צרכנים אשר שילמו להם ממיטב כספם. לאחרונה החרימה מייקרוסופט כמיליון רוכשי קונסולת ה-Xbox בעקבות שימוש בעותקים פיראטיים של משחקים.

 

החרם מבטל עבור השחקן את האפשרות להתחבר לרשת ה-Xbox Live, המאפשרת לשחק עם אנשים אחרים דרך רשת האינטרנט וגם פוגע באפשרות להשתמש בכונן הקשיח של הקונסולה למעט שמירת שלבי משחקים (Save).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גן סגור
צילום: פי סי מגזין
בשיתוף Games.co.il
מומלצים