שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לבנת תוקפת: נפלנו על ממשל אמריקני נוראי

  בכנס פעילים בבאר-שבע, אמרה השרה לבנת: "זה לא קל לעמוד מול הנשיא האמריקני, לאחר שהעביר את ראש הממשלה מסע ייסורים". השר יוסי פלד: "אני סקפטי אם כתוצאה מההחלטה על הקפאת הבניה ייווצר משא ומתן"

  כזו מתקפה מצד שר ישראלי על הממשל האמריקני עוד לא נשמעה. שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, אמרה הערב (יום ה') בכנס פעילי ליכוד בבאר שבע: "איני מקנאה בראש הממשלה, נפל בידינו ממשל נוראי".

   

  השרה לבנת אמרה לפעילים בנוגע להחלטה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות: "בעוד שבוע יחלו בבניית יחידות הדיור שכבר אושרו, ואז יתקיפו אותנו ויאמרו שאנו רמאים ונוכלים ודבר לא יישאר מאותה החלטה. אני יודעת שראש הממשלה במצוקה. זה לא קל לעמוד מול הנשיא האמריקני, לאחר שהעביר את ראש הממשלה מסע ייסורים. אני חשה לא בנוח עם החלטה חד צדדית זו. איש לא יעריך אותה ורק נחטוף עוד על הראש".


  השרה לבנת בכנס בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף)

    

  "מדינת ישראל נמצאת במצב לא פשוט", הסבירה לבנת, "הממשל האמריקני לא מה שהיה פעם, הוא נוקשה יותר. אנו רואים איך ישראל הופכת יותר נרדפת ומושמצת ואנו במצוקה קשה. זו לא הקפאה אלא השעיה, כאשר יש אלפי יחידות דיור שימשיכו להיבנות. זה צעד חד-צדדי, כאשר הפלסטינים אומרים שלא ייכנסו למשא ומתן".

   

  השר יוסי פלד אמר בכנס כי הוא לא מאמין שהפלסטינים יחזרו לשולחן הדיונים: "אני סקפטי אם כתוצאה מההחלטה על הקפאת הבניה ייווצר משא ומתן. הלוואי שאני טועה. יש לזכור שזו החלטה מוגבלת בזמן. אין בעיני אופציה שבעוד עשרה חודשים תהיה ארכה. אני לא אתן יד לכך שמדינת ישראל תסכן את קיומה".

   

  בעניין החייל החטוף, גלעד שליט, אמר: "אם גלעד שליט יהיה בבית לרגל החג, צריך שהממשלה תקבע מדיניות מה מותר ומה אסור. אדרוש זאת מהממשלה. צריך לקבוע כללים בסיסיים למשא ומתן לשחרור שבויים כדי שלא נתחיל כל פעם מנקודת האפס".

   

  חבר הכנסת יואל חסון (קדימה) אמר בתגובה לדברי השרה לבנת: "מדובר באמירה הזויה ואומללה מפי מי שכנראה עוד לא הפנימה שהיא שרה בממשלת ישראל ולא חברה באיחוד הלאומי". לדבריו, "נתניהו חייב לגנות באופן מיידי את דברי לבנת ולדרוש ממנה להתנצל עליהם. אם לא תעשה זאת - עליו לפטרה. מדובר בדברים שפוגעים באופן אנוש בקשר האסטרטגי בין ישראל לידידתה הגדולה - ארצות הברית". 

   

  ח"כ שלמה מולה מקדימה אמר כי "הפה הגדול של לבנת יסבך את ישראל. אחרי שהרסה את מערכת החינוך, לבנת מנסה להרוס את מה שנותר ממערכת היחסים עם ארה"ב. על נתניהו להתנער לאלתר מדבריה של לבנת, החושפת את פניה האמיתיים וההזויים של ממשלת נתניהו".

   

  בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי ואמנון מרנדה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לימור לבנת. בעיות בוושינגטון
  צילום: הרצל יוסף
  צילום: AP
  תחת מתקפה ישראלית. אובמה
  צילום: AP
  מומלצים