שתף קטע נבחר

עמרי נעדר באמזונס: אחיו הגיע להוסטל

אחיו של עמרי להד, שנעדר מאז סוף החודש שעבר, סיפר ל-ynet: "הגענו להוסטל שלו". בארץ אוספים המשפחה והחברים תרומות כדי לממן את החיפושים, ומנסים להישאר אופטימים

החיפושים אחרי עמרי להד, שנעלם ביערות האמזונס שעל הגבול בין קולומביה לפרו בסוף החודש שעבר, מעלים הילוך. משלחת ובה אחיו, תום, הגיעה אתמול (יום א') לאזור שבו נראה עמרי לאחרונה. "הגענו להוסטל, זו התחלה עדיין לא הגענו ללב העניין, אבל לפחות לכאן הגענו", אמר הלילה ל-ynet תום להד.


עמרי להד, כפי שצולם במהלך הטיול

 

בבית המשפחה, שבראש פינה, הוקם חמ"ל מאולתר, והם מרכזים ממנו את הפעילות יחד עם חברים. הם סיפרו שהמידע החדש הפיח בהם תקווה. "המחלץ חיליק מגנוס אומר שהוא אופטימי, שהאקלים שם בסדר, שזה לא מקום מסוכן, שיש שם מים ושהוא לקח איתו אוכל לטיול", סיפרה אחותו של עמרי, מיכל, "מצאו את ההוסטל שעמרי ישן בו, ונמצאו שם חפצים שהוא השאיר, שמעידים שהוא התכוון לצאת ליומיים-שלושה ולא חזר. משהו השתבש. הוא לקח את האוהל, שק שינה, כילה, פנס גזיה, תיק תרופות מאוד גדול".

 

מאיה, חברה של מיכל, התגייסה גם היא למשימה והחלה להפיץ אתמול בדואר האלקטרוני ובשיחות טלפון את הבקשה לתרומות, שנדרשות למסוק שעשוי לסייע בסבך של האמזונס. "החברים הטובים נמצאים עם המשפחה ומנסים לעזור בכל מה שאפשר. נעשה הרבה כדי להעביר את השמועה על התרומות, ולהפיץ אותה לכמה שיותר אנשים. גם צריך לארגן את המידע שמגיע לתיבה שנפתחה לגבי החיפושים, יש הרבה פניות והרבה נכונות לעזור", סיפרה מיכל. 

 

"אנחנו לא מחפשים בעצמנו מכיוון שזה בלתי אפשרי, זה אזור שרק מקומיים יכולים ללכת בו ולכן אנחנו צריכים עזרה בתרומות כספיות, מכיוון שמחר אנחנו מתחילים את החיפושים עם המסוק, וזה דבר יקר מאוד", מספר תום שנמצא כעת באמזונס, הוא הצטרף יחד עם חבר לצוות החיפוש של ביטוח "הפניקס" בראשותו של חיליק מגנוס.

 

"אנחנו מוכרחים להבין בדיוק לאיזה טיול הוא יצא ועם מי, ואז יהיה לנו יותר קל למקד את החיפושים. זה חתיכת ג'ונגל מטורף ואם לא נדע זאת, החיפש יהיה ממוקד פחות", מוסיף תום. את התרומות אפשר להעביר שמספרו 110286 בבנק פועלים (12), סניף רחובות - 615, לחשבון - "העמותה לאיתור והצלת תרמילאים נעדרים ע"ש ברק רודבסקי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים