שתף קטע נבחר

אישום: מג"בניקים היכו ערבי שביקש שלא יצעקו

מאור מליאנקר ויוסף דהן נתקלו לפני שבועיים בתושב מזרח ירושלים בעיר העתיקה. הם ביקשו ממנו תעודות והוא ביקש מהם שלא לצעוק. התגובה שלהם: אלה בגב ובראש, אגרוף בפנים, מכות עם הרובה ובעיטות בכל חלקי הגוף

תושב מזרח-ירושלים, שביקש משני שוטרי מג"ב שלא לצעוק עליו ולדבר עימו בצורה נאותה, הוכה בידיהם בבית קברות ליד שער האריות בעיר העתיקה בירושלים. כך עולה מכתב אישום שהוגש היום (ב') לבית המשפט השלום בירושלים נגד מאור מליאנקר ויוסף דהן. כשנעצרו טענו השניים כי האדם שתקפו "זוהה כמתפרע".

 

מכתב האישום, שהוגש על-ידי עו"ד אמיל לוינסקי מהמחלקה לחקירת שוטרים, עולה כי ב-17 בנובמבר ביקשו שני שוטרי מג"ב ממוחתאסב מוכתדא להציג את תעודת הזהות. לאחר שהמתלונן ביקש מהשניים שלא לצעוק הם תפסו את ידיו וגררו אותו למקום חשוך, בטענה כי בכוונתם לערוך חיפוש בכליו.


דהן ומליאנקר בבית המשפט בירושלים (צילום: דודי ועקנין)

 

מוכתדא ביקש משני שוטרי מג"ב שלא לקחת אותו למקום חשוך, הואיל וניתן לערוך חיפוש בנקודת המשטרה הסמוכה בשער האריות, אך אלה התעלמו מכך והמשיכו לסחוב את המתלונן לעבר בית הקברות החשוך. בשלב מסוים הוא ברח ורץ לעבר תחנת המשטרה, אך הם רדפו אחריו, תפסו אותו ולקחו אותו בכוח לבית הקברות.

 

כשהגיעו לבית הקברות החלה ההתעללות. בכתב האישום מתואר כי השניים היכו את מוכתדא, כאשר אחד מהם תפס אותו בידיו והשני הכה אותו באמצעות אלה בגבו ומותנו. לאחר שדהן הכה את המתלונן באגרוף בפניו, הוא נפל על הרצפה ושני הנאשמים המשיכו להכותו באמצעות מכות אלה בראשו, מכות עם קצה הקנה של הנשק בחזהו ומותנו ובעיטות בכל חלקי גופו. האיש שהוכה התחנן על נפשו - אך הם לא עזבו אותו. השניים הואשמו במקרה זה בתקיפה בנסיבות מחמירות.

 

"היכה באמצעות מכשיר הקשר"

נגד מליאנקר הוגשו שני סעיפים נוספים בכתב האישום. לפי מקרה אחד, הוא הכה אדם אחר ממזרח ירושלים בפניו, באמצעות מכשיר הקשר שהחזיק בידו. כתוצאה מעוצמת המכה, איבד המתלונן את שיווי המשקל, נפל על הארץ ופונה לאחר מכן על ידי אמבולנס לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.  

 

במקרה נוסף מליאנקר דיווח כי הותקף על-ידי אדם עליו ביצע חיפוש. הוא רשם דו"ח פעולה עם תיאור שקרי של האירוע, לפיו המתלונן הוא זה שנגח בו. בנוסף לכך חזר מליאנקר על אותה גרסה שקרית בפני חוקר משטרה, כאשר הוא מודע כי מדובר בידיעה כוזבת וכי במעשיו הוא מכשיל חקירה פלילית.

 

פרקליטו של מאור מליאנקר, עו"ד שאול עזרא מהסנגוריה הציבורית, אמר

ל-ynet: "בשלב זה כל החשדות והאישומים המיוחסים למרשי מוכחשים. מדובר בלוחמי מג"ב שעבדו באזור והחיכוך עם המקומיים ידוע, אולם מרשי מכחיש את כל החשדות המיוחסים לו".

 

פרקליטו של יוסי דהן, עורך דין דוד הלוי, אמר בתגובה לכתב האישום: "מרשי מכחיש את המיוחס לו, כבר מעובדות כתב האישום עולה בבירור כי המתלונן סירב להזדהות, סירב לחיפוש על גופו ונמלט ממעצר. מרשי מגיע כשהוא משוחרר לבית המשפט והדבר מדבר בעד עצמו". במקביל, הוגשה בקשה לעצור את השניים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאור מליאנקר. שלושה מקרים
צילום: דודי ועקנין
דהן. אגרוף בפנים
צילום: דודי ועקנין
מומלצים